Britská důchodkyně musí opakovaně dokazovat, že není mrtvá

Důchodkyně

Eileen Mc Grathová je jasným důkazem toho, že člověk může zůstat z nepochopitelných důvodů najednou bez peněz. Penze, která náležela britské důchodkyni, k ní nedorazila již počtvrté. Nebyl to tehdy na přelomu roku ojedinělý případ, kdy úřady považovaly tuto pětaosmdesátiletou stařenku za mrtvou. Britská důchodkyně musela úřadům opětovně dokazovat, že je ještě stále naživu.

Živá nebo mrtvá?

Eileen Mc Grathová pracovala jako učitelka, o její penzi se v současné době stará organizace Teachers´ Pensions. Ta od roku 2020 pozastavila této stařence vyplácení peněz s tím, že ji několikrát považovali za mrtvou. V listopadu obdržela penzistka dokonce dva dopisy, ve kterých se jí úředníci ptali na to, zdali je ještě naživu.

O nějaký čas později došlo opět na nejhorší, před Vánocemi nedošly znovu žádné peníze. Kromě penze nepřišel pro tentokrát ani vdovský důchod. Peníze byly vyplaceny stařence až po několika stížnostech až druhého ledna, byť s politováním.

důchodce

Foto: Pixabay

Proč se to děje?

Problémy nastaly jen proto, že v roce 2020 došlo k připsání údajů jiné zemřelé osoby k jejímu jménu. Eileen Mc Grathová nebyla od té doby nikdy považována za živou. Dokazovat opakovaně, že naživu je, bylo nejspíš pro tuto starou paní dosti nepříjemné. Díky medializaci případu již má ale přislíbeno, že znovu již stav své životní energie nebude muset dokazovat.

Zdroje informací: https://www.novinky.cz/clanek/koktejl-britske-seniorce-pravidelne-zastavuji-vyplatu-duchodu-urady-neveri-ze-stale-zije-40458097

https://www.theguardian.com/money/2024/jan/20/retired-teachers-pension-stopped-as-provider-refuses-to-believe-she-is-not-dead

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.