Britové nakupují korunovační keramiku jako zběsilí

Buckingham palace

Britská monarchie je založena na tradicích. Ve Velké Británii na ně narazíte prakticky všude. Britové je velmi ochotně přijímají a považují je za součást své identity. Svědčí o tom i nadšení s jakým se vrhli na naplňování jedné takové tradice spojené s nástupem nového panovníka na trůn. Touto tradicí je nákup keramických výrobků se jménem a erbem nového vladaře.

350 let tradice

Již od roku 1680, kdy na britský trůn nastoupil král Karel II., vyrábějí keramické dílny po celé zemi pamětní talířky, šálky, nebo džbány. I proto, že poslední královská korunovace proběhla ve Velké Británii před 70 lety a naprostá většina obyvatel tudíž tento ceremoniál nikdy předtím nezažila, je zájem o výrobky spojené s nadcházející korunovací Karla III. enormní.

Hrnčířské dílny hlásí obrovský zájem o výrobky spojené s korunovací a denně jich prodávají tisíce. Takovýto zájem svědčí mimo jiné o tom, že monarchie je pro Brity stále velmi důležitou součástí jejich identity a občasné diskuze o jejím případném zrušení v dohledné době naplnění rozhodně nedojdou.

Charles

Foto: Pixabay

Korunovace jako tahák 

Korunovace nového krále se bude konat v Londýně již za dva měsíce. Lze očekávat, že do té doby prodají hrnčířské dílny ještě obrovské množství svých výrobků. Stejně tak bude jistě samotná korunovace událostí, kterou si nenechají ujít lidé z celého světa.

Je nepochybné, že korunovace bude též významnou událostí, která přinese mnoho peněz celé ekonomice. Bude s ní spojen impuls pro cestovní ruch směrem do Velké Británie a právě zájem o nejrůznější upomínkové a sběratelské předměty.

Zdroje informací: https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/tovarna-korunovace-pametni-hrnky-stoke-trent-emma-bridgewater.A230317_120557_eko-zahranicni_thee

https://www.standard.co.uk/news/uk/king-charles-coronation-pottery-mug-buy-emma-bridgewater-b1061527.html

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.