Bramboračka za 12 korun: Poslanecký bufet jako výsměch obyčejným lidem

Bramborová polévka

Ceny v různých závodních jídelnách a restauracích doslova raketově vystřelily nahoru. Jen v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky se v tomto ohledu zastavil čas. Ceny nabízeného sortimentu v poslanecké kantýně jsou ale veřejné a poslanci jako takoví by se měli stydět. Vždyť obyčejní lidé na jídla za takto směšné ceny nemohou dosáhnout. Na důchodcích se šetří, zatímco platy poslanců šly nahoru. Poslanecký bufet je jakousi třešničkou na nechutném dortu.   

Jak lze polévku uvařit za 15 korun?

Možná tak sekyrkovou bez omastku. Čočková s klobásou je k dispozici za 16 korun. Vždyť samotná klobása v polévce musí stát víc v nákupu než polévka samotná. Ve špenátové polévce za 15 korun je vajíčko. Jeho cena je přitom dnes doslova obří a možná pokryje polovinu ceny polévky. Co ten zbytek? Špenát přece také není zadarmo. Kdo vlastně dotuje ceny jídel v poslaneckém bufetu? Nepochybně stát, tedy daňoví poplatníci.

Smažák za 109 jako super lidovka

Ceny za smažák se v restauracích pohybují kolem 200 korun a výše. Sněmovna nabízí tuto tradiční ne příliš zdravou pochoutku za neuvěřitelných 109 korun. Nebo byste si radši dali vepřový řízeček? Poslanci ho mají za 112 korun. Ještě levnější je sekaný smažený řízek. Vyjde na 105 korun. Neuvěřitelné ceny pro neuvěřitelné lidi. Výplaty poslanců se často dostávají na hranici 200 000 korun, mnozí berou s náhradami až dvojnásobně víc.

Zmrazení platů politiků? Zapomeňte

Hodně za zmrazení platů lobuje Alena Schillerová, která za svého úřadování utratila neskutečné peníze za fotky na Instagramu. Jaký to kontrast. A sám pan Chcimír? Ať už je Andrej Babiš jakýkoli, v jednom zaslouží pochvalu. Chtěl vyvolat hlasování o zmrazení platů politiků. To mu ale bylo odepřeno. Souboj s paní Svetrovou a pětikoalicí bude v tomto ohledu nepochybně složitý. Na peníze si přece žádný z poslanců nechce nechat sáhnout. Vždyť jde o jejich existenci. Za co by pak jezdili na drahé dovolené?

Zdroje info: Autor, https://refresher.cz/132620–Smazak-za-109-korun-neni-normalni-Babis-chce-navysit-ceny-v-poslanecke-jidelne-Na-kolik-tam-vyjdou-dalsi-pokrmy, https://www.forum24.cz/polevka-za-12-korun-a-omdlevajici-prvnacek-andrej-babis-se-ve-snemovne-podivoval-nad-cenami-obedu-v-bufetu/

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.