Bojujete s vyhořením? Zkuste posido, kreativní psaní nebo meditace

Kreativní psaní

Pokud máte pocit, že letošní zima byla extrémně dlouhá a že jste se ještě neprobrali ze zimní letargie, i když již léto klepe na dveře, může se jednat o známky vyhoření. To je stav, kdy člověk nemá psychickou vůli ani chuť plnit své povinnosti a prožívat radost ze života, protože podlehl tíze úkolů a stresu z nich. To je ale ne až tak výjimečný stav. Naštěstí není mnohdy tak složité se z něj dostat. 

Můžete zkusit praktikovat některou z metody psychohygieny, aktivně odpočívat a myslet na harmonii práce, odpočinku a spánku. Nebo můžete vyzkoušet něco nového, co vám přinese do života nové nadšení. Například online kasino posido. Právě posido je totiž místem, kde radostným prožitkům jen tak neutečete. Ale pokud to není váš šálek kávy, můžete vyzkoušet například také kreativní psaní nebo meditování. 

Přinést si do života něco nového

Vyhoření bývá způsobeno i neustále se opakující rutinou bez vidiny konce. A to lze snadno změnit například jinou rutinou dne, přidáním nějaké aktivity do koloběhu dní, nebo jejím ubráním. Také nový koníček nebo nějaká činnost, kterou jste do té doby nezkusili, ale láká vás a dává vám aktuálně smysl, pomůže. A ta může vypadat různě. Jednou z možností je například online herní platforma posido, která je jedním z představitelů online kasina. 

V posido najdete všechny známé adrenalinové hry, od automatů, přes ruletu, po karetní hry. Proto je posido vhodným nástrojem, jak si zažít něco nového aniž byste museli vyjít ven ze svého obývacího pokoje. Zajímal-li vás svět online her již dlouho, tak třeba možná nastal ten správný čas jej vyzkoušet. V posido se stačí zaregistrovat a můžete začít hrát. Možností je ale ve světě internetu nekonečně mnoho, takže pokud to není zrovna vaše záležitost, můžete vyzkoušet cokoliv, co se vám v danou chvíli zdá vhodné a příhodné. 

Tužkou po papíře

Jako jednu z příčin vyhoření také lidé uvádějí malé sepjetí se světem kolem nich. A to jak emocionálně (vztahově), tak materiálně a prožitkově. Že se z dnešní érou počítačů a virtuálního prostoru ocitají osmamělí a vykořenění. Proto výrazně pomáhá mít nějakou činnost, kterou můžete dělat rukama, která je kreativní a po které vzniká něco esteticky pěkného nebo do jisté míry trvalého. Už to samo o sobě stačí. Pokud navíc půjde o možnost u toho vyjádřit vlastní emoce, tak ještě lépe. Práce s pocity je totiž k vyhoření ten nejlepší klíč. Můžete tak zkusit vyrábění, tvorbu básní nebo kreativní psaní. Právě to není náročné na žádné pomůcky nebo speciální dovednosti, ale dovede výrazně pomoci odblokovat nahromaděné pocity a stres. 

Hlavou v oblacích

Často si také lidé připadají, že jim hlavou víří nekonečné množství myšlenek, které nevědí, jak mají zastavit. K tomu výrazně napomáhají jakékoliv techniky mindfulness a zpřítomňování. Můžete začít třeba meditací nebo vědomou procházkou, kdy budete jen smysly vnímat své okolí a nic dalšího. Pokud to nedokážete samostatně, existuje mnoho mobilních aplikací, které vám pomohou udělat první krok.

Kreativní psaní

Foto: posido.cz

Náhledové foto: Unsplash

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.