Boháčem snadno a rychle? Stačí si koupit starou skříň

nábytek

Život přináší překvapivé situace v nejroztodivnější podobě. Pokud jde ale o překvapení pozitivní, většina lidí je má nepochybně ráda. Právě takové zažil jeden zákazník známého aukčního portálu, který koupí kusu starého nábytku přišel k nečekanému bohatství.

Co ukrývala linka

Bohatství se leckdy skrývá tam, kde byste ho vůbec nečekali. I tak by se dalo popsat velké překvapení jistého Thomase Hellera z německého města Bitterfield. Heller byl kupcem kuchyňské linky z druhé ruky. A jak se později ukázalo, nebylo ta tak úplně obyčejná kuchyňská linka, resp. její útroby ukrývaly překvapení.

Pan Heller našel v lince totiž 220 tisíc euro, tedy něco kolem 3,7 milionu korun. Peníze byly v obálce v jedné ze zamčených skříněk kuchyňské linky, kterou si pořídil přes server e-Bay v přepočtu za pouhých 7 300 Kč, a na kterou dostal ještě výraznou slevu.

ebay

Foto: Pixabay

Z domova na policii

Thomas Heller však postupoval tak, jak postupovat měl a peníze si nenechal. Hned poté, co je v lince objevil, vše nahlásil policii. Smutnit přitom příliš nemusel. Jako nálezce si přišel na pěkných 110 000 tisíc korun. Tři procenta z nalezené částky mu totiž dle německých zákonů připadly hned poté, co nález dobrovolně oznámil.

Současně je ale na druhou stranu v Německu ponechání si hotovosti vyšší než 10 eur protizákonné. Původní majitelkou kuchyňské linky byla 91letá paní z města Halle, která po smrti svého manžela odešla do domova seniorů a nábytek se rozhodla poslat dále do oběhu.

Příběh Thomase Hellera je inspirací pro všechny, kdo by snad měli podobné štěstí a nějakou takovou velkou částku také našli. I když se v některých detailech naše a německé zákony liší, princip je stejný. Nalezené peníze nejsou toho, kdo je nalezl, i kdyby ležely uprostřed silnice.

Zdroje informací: https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/objednal-si-kuchynskou-linku-z-druhe-ruky-uvnitr-nasel-skoro-ctyri-miliony-40395154

https://www.news.com.au/finance/money/costs/man-finds-222000-in-kitchen-cabinets-he-bought-on-ebay/news-story/cafd438be2bea90490b5eb462af7e598

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.