Black Friday je tady. Nevěřte mu!

Black Friday

Nákupní šílenství během jednoho jediného dne. Přesně takto lze charakterizovat Black Friday. Ano, Černý pátek má hlubokou tradici ve Spojených státech amerických. Každý rok vídáme masu lidí, která se hrne do supermarketu ještě za ranního kuropění a snaží se nakoupit co možná nejlevnější sortiment. Díváme se na televizi a ťukáme si na čelo, že někdo tak přitroublý existuje. Přitom už pomalu blázníme také. Ne, že bychom stáli až tak extrémně dlouhé fronty před supermarkety, nicméně na internetu dokážeme doslova divy. Přitom Black Friday je jen jakási nafouklá bublina.

Slevy neslevy stále lákají

Sleva až 80 %. Tak to už je něco! Jenomže sleva z jakého základu. Obchodníci mají jeden krásný jednoduchý trik, kterým dokážou vyvolat doslova nákupní horečku. Prostě nadhodnotí konkrétní zboží a následně cenu dokážou dostat hodně dolů. Pokud si ale nakonec porovnáte toto akční zboží a sortiment nějakého jiného solidního prodejce, zjistíte, že cena bez akce je mnohem níže než ona akční. Kde je tedy slibované cenové zvýhodnění? Nikde! Můžete na něj velmi rychle zapomenout. Prodejci prostě tento legální trik umí a budou ho využívat tak dlouho, dokud i zákazníci ceny zboží nesrovnají a nebudou chtít ušetřit.

Nevyšlo na vás? Máte smůlu!

Dát obrovskou slevu na jednu dvě věci je také pro obchodníky velmi jednoduché. Zboží rychle vyprodají a následně se budou nakupovat věci, na něž se vztahuje už mnohem menší sleva. To ovšem vůbec nevadí, výdělek prodejce je zaručen.

Doprava zdarma jako tradiční jev

Dopravu zdarma nabízejí mnozí obchodníci běžně v průběhu celého roku při určitém objemu nákupu. Nic zvláštního. Ano, den dopravy zdarma se blíží a stojí za to využít ho při minimálním nákupu, ale soustředit se přímo na něj je vcelku zbytečné. Vždyť i vánoční dárky nakupujete ve velkém a na dopravu zdarma jistě dosáhnete.

 

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.