01_bitcoin

Bitcoin slaví další rekord – 60 tisíc dolarů

Jde asi o nejznámější kryptoměnu. Zejména poslední rok se o ní intenzivně mluví. Nyní má za sebou další rekord. Cena za jeden Bitcoin totiž překonala magickou hranici 60 tisíc dolarů. Nyní je tedy na svém maximu. Jaký může být další vývoj? A co stojí za historickým růstem této kryptoměny?

Optimismus na trzích – i kvůli Bidenovi

Že Bitcoin překonal včera hranici 60 tisíc dolarů není jen tak samo sebou. Naopak. Může za to optimismus na trzích, které pozitivně hodnotili podpis amerického prezidenta Joe Bidena pod stimulační balík, který má podpořit pocovidovou americkou ekonomiku. Konec února byl pro Bitcoin spíše ve znamení poklesu. Jeho cena totiž koncem druhého letošního měsíce klesla pod 50 tisíc dolarů. Nejspíše za to mohly výběry zisků držitelů této měny. Poté však opět začala velice solidně růst.

Tisíciprocentní růst

Vůbec se nedivme, že velmi často slyšíme v médiích zprávy o tom, že Bitcoin překonal tu či onu historickou hranici. Právě tento a zejména minulý rok jsou totiž pro tuto kryptoměnu zatím těmi nejlepšími. Rok 2020 přinesl Bitcoinu růst o asi 1000 %. Více se o tuto měnu začali zajímat institucionální investoři. Stejně tak začala být poptávka po Bitcoinu více spekulativní.  Nic však nemusí být ideální. Až čas ukáže, zda mají pravdu spíše ti, kteří přirovnávají Bitcoin ke zlatu – jakožto univerzálním uchovateli hodnoty, nebo naopak ti, kteří kritizují tuto měnu kvůli způsobování bubliny a varují před možným splasknutím, které nastalo v roce 2017 a 2018.

Zkušenosti Čechů s investicemi do Bitcoinu

I přesto, že Bitcoin zažívá obrovský boom a přitahuje stále více investorů, Češi s ním příliš velké zkušenosti nemají. S nákupem a investováním do kryptoměn obecně má jen necelých 10 % obyvatel. Dalších asi 20 % lidí nad takovým type investice jen uvažuje. To vyplývá z průzkumu společnosti STEM/MARK. Pokud se však zeptáme na nejznámější kryptoměnu pro Čechy, valná většina pojmenuje právě Bitcoin. Dalšími známými jsou Ethereum a Litecoin.

 

Zdroj dat: Tisková zpráva společnosti STEM/MARK dostupné z: https://www.stemmark.cz/mlada-generace-je-presvedcena-o-budoucnosti-kryptomen/
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

 

 

Sdílet

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *