BIS v nemilosti mocenských kruhů: Divit se nelze

Bezpečnost

Boj se skutečnými nepřáteli země je do jisté míry v gesci naší rozvědky. Ta se již mnohokrát osvědčila. Stalo se tak i přes úplně jiné preference politických mocenských kruhů. Ty samozřejmě nenechají vedení rozvědky jen tak. Neustále se snaží o změny, které by jim přinesly mnohem lepší možnosti a vyšší sféru vlivu.

Bude pokračovat Koudelka?

Mandát šéfa BIS Koudelky bude u konce zhruba za měsíc. Aktuálně se ale vůbec neví, zdali bude pokračovat, nebo ho vystřídá někdo jiný. Premiér Babiš se v této věci ještě jaksi nestihl vyjádřit. ANO, KSČM, SPD a ČSSD se velkou měrou podíleli na tom, že nebyl svolán bezpečnostní výbor. Ten už by po premiérovi vyžadoval aktuální řešení situace.

Vláda se snaží o dosažení svého

Samozřejmě. Do orgánu s přístupem k živým operacím byl se měl dostat šéfúředník prezidenta Zemana. Vše bylo ale opozici doposud zablokováno. Premiér s jmenováním šéfa BIS nijak nespěchá, nicméně snaží se o prosazení členů orgánu s pravomocí nahlížet do živých operací veškerých tuzemských tajných služeb.

Andrej Babiš

Foto: Úřad vlády ČR

Zajímavá kandidátka

Můžeme se na ni podívat klidně zblízka. Co třeba takový poradce Andreje Babiše, exministr zahraničí Cyril Svoboda? Ten bylo mimo jiné vyfocen na oslavě výročí ruské propagandistické televize. Nebo šéf legislativy prezidentské kanceláře podřízený kancléři Mynářovi Václav Pelikán? Co jméno, to perla. O bezpečnost země se budeme muset právem bát.

Zdroj info: https://zpravy.aktualne.cz/domaci/boj-o-bis-zustane-reditelem-koudelka-a-kdo-na-nej-bude-dohli/r~f1cf3842e47e11eba1070cc47ab5f122/?fbclid=IwAR3ed5d1Ql1VU6xz2OgZsbq3ghBByYo6ThvJx0S3RgUg8MSCo9qQNfL8TVw

 Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.