Bankomaty ČSOB

Bankomaty existují už bezmála 25let. Dnes si již život bez nich absolutně nedokážeme představit a bankomat bereme jako samozřejmost. Jejich počet v naší republice překročil hranici čtyř tisíc. Dříve jste z bankomatu mohli pouze vybírat hotovost, dnes slouží také k dobíjení mobilních telefonů, vkládání peněz, získávání informací o úvěrovém limitu a velmi se zvyšuje počet vkladových bankomatů.

Vkladové bankomaty

Novinkou pro některé z vás, i když asi ne pro velké procento čtenářů, bude sdělení, že některé banky disponují sítí tzv. vkladomatů, tedy bankomatů s možností vkládání hotovosti. Jejich velkou předností oproti pobočkám jednotlivých bank je jejich přístupnost. Nemusíte se ohlížet na otvírací dobu, protože jsou dostupné 24 hodin denně, každý den v týdnu. Největší počet bankomatů, do kterých lze vložit peníze, má UniCredit Bank. Nazývá je iQ Bankomaty a umožňují vkládat hotovost na korunové účty v UniCredit Bank. Také ČSOB má své bankomaty, přes které můžete vkládat peníze. I Česká spořitelna nebo GE Money má své vkladové bankomaty. Bankomaty KB, tedy ty vkladové, jsou pro klienty, kteří vlastní debetní kartu.

ČSOB bankomaty

Vkladomaty ČSOB jsou na více jak 86 místech v naší republice. Klienty jsou velmi využívané a v roce 2015 se očekává ještě větší množství klientů, kteří využijí možnost vkládání peněz. Klienti u ČSOB mají při vkládání hotovosti opravdu na výběr. ČSOB své vkladové bankomaty rozšiřuje do míst, kde je po nich poptávka, ale možnost vložit hotovost mají také na pobočkách České pošty. A zde mohou své peníze vkládat i držitelé vkladových karet.

Výhody ČSOB bankomatů (vkladomatů)

Jak jsme již psali, velkou výhodou je možnost vkládání hotovosti mimo otevírací dobu pobočky. Vklad je samozřejmě bez poplatků. Částka, kterou můžete najednou vložit, je 32 000 Kč v počtu 200 až 300 bankovek. Vše přehledně uvidíte na obrazovce. Hotovost lze vložit jak na svůj běžný účet v ČSOB, tak i na cizí, pokud znáte jeho číslo. Vkládat lze také na spořicí účet, termínovaný vklad a na účet kreditní karty jak osobní, tak i podnikatelské. Vklad je jednoduchý a peníze budou v pracovní den připsány na váš účet do 18. hodin.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.