Jaká je současná státní podpora u stavebního spoření?

Stavební spoření stále patří mezi spořící produkty, které dokážou přinést jedno z nejvyšších zhodnocení. Zcela jistě nenajdete jiná spoření, jež by dokázala přinést zhodnocení až 2 000 korun ročně. U mnohých spořicích účtů bývá zhodnocení nepoměrně nižší. Stavební spoření je tedy finančně stále ještě nejvýhodnější variantou, nicméně z pohledu vázaného využití peněz a dalších aspektů se o až tolik výhodný produkt bohužel nejedná. Jak je to tedy se stavebním spořením v letošním roce?

Maximální zhodnocení ve výši 2 000 korun

Pokud se rozhodnete spořit skutečně naplno, pak se setkáte se zhodnocením 2 000 korun ročně. Větší finanční sumu, kterou byste mohli získat, rozhodně nečekejte. V dobách dřívějších bylo možné u stavebního spoření při naspoření částky 20 000 korun ročně možné získat státní podporu až ve výši 4 000 korun. Tato skutečnost činila ze stavebního spoření zcela unikátní produkt, který neměl konkurenci.

Účelové využití naspořené částky

Novinkou u stavebního spoření je nezbytnost využití finančních prostředků pouze na stavební úpravy. Vy jako majitel naspořené částky budete muset nutně dokladovat, zdali jste peníze využili na stavbu anebo rekonstrukci vašeho bydlení. V opačném případě byste mohli mít smůlu a peníze jinak prostě a jednoduše využívat nelze.

Když budu spořit menší částky…

Spoření menších sum na váš účet stavebního spoření se zcela jistě nevyplatí, jelikož by byl výnos na konci období minimální. Určitě stojí za to vkládat peníze na stavební spoření postupně. Jen tak se vyvarujete toho, že byste na konci roku neměli dostatečně vysokou hotovost, tedy 20 000 korun, která by vám vynesla maximální možný zisk. Stavební spoření se tedy za určitých okolností stále vyplatí, je zapotřebí se ale soustředit na podrobnosti, které se jej týkají.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *