Babišův slepičí úlet: Je až neuvěřitelné, co jeho marketingový tým dokáže

Babiš

Je až neuvěřitelné, jakým způsobem lze podporovat veřejnou osobu a co všechno dokáže marketingový tým zvolit, aby daný člověk byl úspěšný. Zejména markeťáci Andreje Babiše zvládali vždy doslova a do písmene divy. Marek Prchal je pryč, nicméně sociální sítě šéfa hnutí ANO jedou na plné obrátky. Jeden z posledních facebookových postů toto všechno jasně dokladuje. Fotografovat se se slepicí a čekat na lajky je přinejmenším trapné a zbytečné. Příznivci expremiéra si ale očividně myslí něco jiného.

Viděl to vůbec expremiér, nebo to šlo bez něj?

Člověku se tato otázka přímo nabízí. Osobně bych se takto se slepicí veřejně chlubit nechtěl. Proč bych to dělal? Vždyť je to trapné. Silver, domácí mazlíček europoslance Martina Hlaváčka ke asi hezký, nicméně chlubit se jím může snad hlavně sám pan europoslanec a nemusí tak činit na sociálních sítích. Proč? Snaží se Andrej Babiš ukázat svou lidskou tvář?

Že by konečně pozitivní program?

Možná i takto lze věci brát. Neustálé stěžování si a postování příspěvků svých stranických partnerů je nudné. Slepičí úlet je nejspíše něčím, co by mělo vzbuzovat pozitivní emoce. Proč ale zrovna toto? Zrovna o dvakrát fundovanou záležitost se nejedná. Vždyť všichni víme, jaký je expremiér lidumil, není zbytečné něco takového postovat?

Prostor pro ironii a věrné ovečky

Přesně tak. Babišovi marketéři, kteří dokážou vydělávat koruny a pomoct expremiérovi výš, zkrátka dokážou přitáhnout pozornost. I tímto stupidním postem to dokážou. Uživatelé věrní právě Babišovi budou jakoukoli podobnou pitvornost doslova žrát, posílat srdíčka a lajky. Jejich posty se budou mísit s těmi plnými ironie a svět se bude točit dál. Je to tak. Ač se to mnohým z nás nelíbí a máme svou soudnost, podobné posty budou nejspíše součástí politiků čím dál tím častější. Lidskost je zkrátka třeba ukázat. Mnozí na to slyší více než na to, jak by se důležité věci měly měnit.

Zdroje info: Autor, Meta, https://hlinka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=813662

Andrej Babiš a Silver: Náhledové foto Andrej Babiš/ sociální síť Meta 

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.