Babišův morální striptýz? Podle Jana Bartoška představuje expremiér riziko pro demokracii

Andrej Babiš

Bývalý premiér České republiky Andrej Babiše je bezesporu nevyzpytatelnou osobností. Ať už si o něm myslí kdokoli cokoli, rozhodně nelze říct, že by se styděl nebo bál cokoli říct. To rozhodně ne. Mluvit za pultíkem v Poslanecké Sněmovně Parlamentu České republiky více než 6 hodin chce odvahu. Ostatně rekord předsedy SPD Tomia Okamury činil 7 hodin a 7 minut. Podle mnohých lidí se spíše jednalo o řečnění než o cokoli jiného. Zapomenout nelze také na zbytečné invektivy, které jsou ale bohužel mnohdy u expremiéra jakýmsi standardem.

Jedno velké obviňování vládní koalice a nová totalita

Předseda hnutí ANO hovořil o tom, že koalice opozici válcuje a ohýbá jednací řád. Zároveň pochopitelně obvinil koalici z toho, že obsadila všechny významné funkce. Jinak se Babiš také rozběsnil v souvislosti s termínem nová totalita. Obvinil i veřejnoprávní média, jež jdou na ruku právě vládě a koalici. Hovořil o antibabišovském programu. Jak by ale v nějaké totalitě mohl opoziční poslanec šest hodin plivat na vládu? To by asi jen tak nešlo. Jestliže média o někom napíší, že lže, krade a podvádí, pak by to v případě podložených informací také přece neměl být problém.     

Nula a zbytečný ministr

Předseda ANO se takto vyjádřil na adresu ministra pro evropské záležitosti Martina Dvořáka. Použil ještě také slovo parazit. Je pravda, že toto ministerské křeslo se ale stalo trnem v oku mnohých lidí a divit se tomu bohužel nelze. Jde o peníze daňových poplatníků a evropské byrokracie je nepochybně více než dost.

Orbánovy rozumy? Nejspíše ano

Podle místopředsedy sněmovny Jana Bartoška (KDU-ČSL) Babiš svými výroky poškozuje Českou republiku jako takovou. Napomáhá k rozeštvávání lidí proti sobě a rozděluje společnost. Bartošek se bojí, že totalita přijde tehdy, až se dostane Babiš k moci. Volební průzkumy napovídají, že se tak bez problémů může stát. Rozumy údajně expremiér čerpá od svého přítele Viktora Orbána.  

Pekarová jako prodejkyně mobilů

Podle Babiše on jako pasivní člen KSČ na rozdíl od lidovců nevládl. Předsedkyni sněmovny Markétu Pekarovou Adamovou (TOP 09) označil Babiš jako prodejkyni mobilů. Navíc všechny obviňoval z toho, že po revoluci všechno rozkradli, vytunelovali a udělali z lidí hlupáky.

Šest hodin promluvy Andreje Babiše lze podle mého názoru charakterizovat jako řečnění. Takové řečnění, které ale mnohé uráží a v podstatě mimo invektiv nic nepřineslo. Poslouchat to celé musí být utrpení.

Zdroje info: Autor, Twitter, https://zpravy.aktualne.cz/domaci/babis-se-rozciluje-ve-snemovne-nadava-do-nul-parazitu-a-mluv/r~233f1c1a4cc611ee8b4e0cc47ab5f122/, https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/jednani-snemovny-program-schuze-usporny-balicek-obstrukce.A230906_053313_domaci_kop,https://www.novinky.cz/clanek/domaci-poslanci-projednaji-ve-druhem-kole-konsolidacni-balicek-40442595

 Andrej Babiš: Náhledové foto Úřad vlády České republiky

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.