Až 80 % firem čeká na řešení stravenkového paušálu

Jídlo

Rozhodnutí o stravenkovém paušálu je nyní, zdá se, důležitější než cokoli jiného. Čeká na něj až 80 % firem. Mnohé z nich přitom chtějí využívat elektronické karty. Výzkum, který vznikl při spouštění nové karty LemonPay hovoří o tom, že zájem firem na rozhodnutí poslanecké sněmovny je enormní. Mimochodem právě poslanecká sněmovna se má touto problematikou zabývat v průběhu září.

Možnost změny

Spousta firem považuje stravenkový paušál za jakousi alternativu změny. Rády už by měly v této otázce jasno a znaly konkrétní podmínky. Firmy se fakticky mohou rozhodovat, jestli dají svým zaměstnancům peníze, nebo stravenky ve stejné hodnotě. Částka určená na tento benefit by se měla vyúčtovat samostatně.Nepodléhala by na rozdíl od mzdy jak daním, tak i odvodům na sociální a zdravotní pojištění. Oněch 82 % firem se bude rozhodovat až podle toho, jaký bude závěr v poslanecké sněmovně.

Asi se zruší papírové stravenky

Zákulisní informace hovoří o tom, že dojde nejspíše u firem ke zrušení papírových stravenek. Společnosti tak pošlou peníze přímo na účet zaměstnanců. Samotní zaměstnavatelé ale mají zájem na tom, aby věděli, zač zaměstnanci své finanční prostředky utratí. V rámci firemní kultury chtějí, aby se zaměstnanci dobře stravovali a měli i dostatek kvalitního odpočinku.

Univerzální platební karta jako řešení

Až 78 % zaměstnavatelů uznává spíše univerzální platební kartu než klasické papírové stravenky. Třeba u zmiňované LemonPay je možné platit i online a také zaplatit nejrůznější pohybové aktivity.Pravěk a nadbytečná byrokracie. I takto se firmy vyjadřují o klasických papírových stravenkách, jež představovaly až donedávna standard. Benefity navíc budou pro zaměstnavatele velmi důležité. Už jen aby poslanecká sněmovna rozhodla.

Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.