Automobilka Volkswagen chystá změny, týkat se budou i Škody

vw

Nejoblíbenějším dopravním prostředkem je automobil. Prostřednictvím automobilu se dostanete téměř kamkoliv a nemusíte sdílet cestu s dalšími lidmi, vedle nichž se můžete cítit opravdu nesví. Kolikrát samotnou cestu nemáte ani pevně ve svých rukou a můžete se setkat s různými zpožděními, což může vyvolat frustraci, stres z toho, že nestihnete sjednanou schůzku. Automobily máme ve variantách se spalovacím motorem, hybridy nebo elektromobily. V rámci EU má být platný zákaz prodeje nových aut se spalovacími motory od roku 2035. Německá automobilka Volkswagen představila změny, aby mohla rychleji přejít k elektromobilitě. Dotknout se má i tuzemské výroby.

Spolupráce

Volkswagen přišel s plánem změn, který má zrychlit a zefektivnit přechod na elektromobilitu. Narůstající tempo digitalizace a e-mobility vyburcovalo představitele VW k tomu, aby zapracovalo na plánu, jak bojovat s konkurencí. Jednotlivé značky by tak měly mezi sebou více spolupracovat, což by mělo zvýšit návratnost tržeb minimálně o osm procent od roku 2025.

V Mladé Boleslavi se zatím vyrábí výhradně vozy Škoda. Vydáním plánu změn můžeme očekávat, že v budoucnu by mělo dojit k organizačním změnám, ale na ty si budeme muset ještě chvíli počkat.

Přesun výroby

Podle německého listu Handeslbatt by se v Česku měly vyrábět výhradně modely se spalovacím motorem, zatímco elektromobily jinde, respektive elektromobily VW, Škoda a Cupra ve Španělsku. Tato novina vyvolala pozdvižení, ale zároveň budeme patřit mezi země, které ještě budou prodávat vozy se spalovacím motorem.

Budoucnost Škody

Budoucnost Škody Auto je elektrická, což samo o sobě deklaruje i nově vydané logo se zeleným pozadím. Nicméně neznamená to, že by úplně sekla s modely se spalovacím motorem. Kromě šesti elektromobilů, bude Škoda nabízet také modely s vysoce účinnými moderními spalovacími motory. V nabídce nebudou chybět ani verze plug-in hybridní a plug-in mild-hybridní pohony. Spalovací motory nezatracují ani z důvodu prodeje svých modelů v Číně, Indii nebo Vietnamu.

skoda

Foto: Pixabay

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-byznys-doprava-vw-ma-novou-strategii-skoda-auto-predstavi-sest-elektroaut-232916

Náhledové foto: Pixabay