Atrakce na Matějské pouti letos opět zdraží

pouť

V sobotu 25. února se stejně jako každý rok otevřou brány pražského výstaviště, kde se bude konat Matějská pouť. Točit se tu budete moci až do příchodu Velikonočního pondělí, přesně tak dlouho bude totiž Matějská pouť otevřená. Již dlouho ale nepatří Matějská pouť k nejlevnějším rodinným výletům. A letos bude zase o něco dražší.

Opět dražší jízdné

Nemá cenu chodit kolem horké kaše, za jízdné si budete muset letos výrazně připlatit. Doba vysokých cen energií se výrazně promítne i do cen za jízdné na oblíbené pouti. Milovníci atrakcí a rychlých jízd si budou muset sáhnout hluboko do kapsy. Za tradiční zábavu připlatí letos i několik desítek korun navíc.

autodrom

Foto: Pixabay

Novinky na výstavišti

Na výstavišti nebude chybět ani několik nových holandských atrakcí, které provětrají kapsu především těm, kteří se budou chtít pobavit na skutečně adrenalinových atrakcích. Novinkou na pouti bude i nová holandská horská dráha. Nebude chybět také nové ruské kolo s vyhřívanými a uzavřenými sedačkami. Do provozu bude uvedeno více než několik stovek atrakcí.

Nejnovější atrakce v letošním roce přijdou až na 200 Kč za jednu jízdu. Zdražení se ale bude týkat i atrakcí ostatních. Nárůst cen se bude v porovnání s těmi loňskými pohybovat v částkách od 10 do 60 Kč. Dočkáte se jako obvykle atrakcí z Holandska, Slovenska i Česka a letos nově přibydou i atrakce britské, které do Prahy zamířily rovnou z londýnských vánočních trhů.

Ceny, které budou letos na pouti lidově řečeno pozlacené, se odrážejí hlavně od vyšších nákladů provozovatelů atrakcí na energie a pohonné hmoty, které musí kolotočáři nakoupit při přepravě. Na velkou atrakci je potřeba i několik desítek nákladních aut. Není proto divu, že jízdenky na atrakce stojí takové peníze.

Nepříjemnou pravdou ale je, že takový rodinný výlet na Matějskou pouť vyjde bez větších problémů na několik tisíc korun.

Zdroje informací: https://www.idnes.cz/praha/zpravy/matejska-pout-zdrazeni-atrakce-novinky.A230222_100246_praha-zpravy_maku

https://www.ahaonline.cz/clanek/musite-vedet/201740/matejska-pout-startuje-na-vystavisti-novy-adrenalin-i-ceny.html

 Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.