Asi to všechno zase zaplatíme my. Řádění tuningových bezmozků v Jičíně policie ani nepřihlížela

Tuning

Čím větší pitomec, tím rychleji jezdí. Spousta lidí si potřebuje dokázat na silnicích, že jsou lepší než ostatní. Stačí mi klasický provoz, kdy mě předjíždí na místech, kde se má jet maximálně 90 km/h nějaký šílenec často i ve starším autě. Kompenzuje si prostě svou méněcennost. Ke svému životu to bohužel nezbytně potřebuje. Ti, kteří si onu svou minimální společenskou hodnotu potřebují kompenzovat nejvíce, dělají největší humbuk. Třeba takový tuningový sraz a řádění v Jičíně toho mohou být jasným dokladem.

V Praze to ještě fungovalo

Sraz před obchodním centrem ve Štěrboholech ještě policie kontrolovala poměrně pečlivě. Sjelo se tam kolem 350 aut a řidiči byli řádně kontrolováni. Jednak museli dýchat, ukázat technický stav vozu a jednak jim policisté kontrolovali doklady. Vše zdánlivě v pořádku. Sraz lidí, kteří mají hezká auta a chtějí se vzájemně pochlubit. Docela pohoda.  

Rychle a zběsile do Jičína

Asi tak. Nový díl filmu se ale už natáčel bez asistence Policie České republiky. Z pánů v nablýskaných autech se stala zvířátka a začali ukazovat, jak malí vlastně ve skutečnosti jsou. To, co předváděli v centru Jičína, bylo tristní a nekonečně hloupé. Driftování s vytuněnými auty a pyrotechnika jednoznačně ukázaly, co za lidi může řídit auta. Zvládne to skutečně každý pitomec. Dlážděné centrum města dostalo velmi solidní kapky a škodu zatím tak nějak nikdo neuhradil.

Policie zasahovala jinde

Vyjádření městského úřadu v Jičíně bylo výmluvné, O akci se dozvěděli zhruba 10 minut předem. Tím pádem se dalo těžko něco řešit. Jinak oni píseční jezdci strávili na náměstí v Jičíně přibližně 45 minut. Policie dorazila, až již bylo po akci. Mluvčí královéhradecké policie Šárka Pižlová přiznala, že hlídky dorazily v době, kdy už tuningoví specialisté na místě nebyli. Otázkou zůstává, kdo to všechno bude platit. Já jen doufám, že skutečně bezmozci za volanty rychlých strojů a nikoli my všichni z našich daní, jak už to tak bohužel bývá.

Zdroje info: Autor, sociální síť Meta, https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-kauzy-slo-zabranit-vikendovemu-radeni-rychlych-aut-v-cesku-vedeni-policie-mlci-246705, https://www.novinky.cz/clanek/krimi-rev-motoru-a-kvileni-pneumatik-probudilo-jicin-po-bezohlednych-ridicich-zustala-znicena-dlazba-40462213

Náhledové foto: Pixabay 

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.