Asama Hashmy – Jak se obchoduje na blízkém východě

Obchodování

Obchodovat na blízkém východě je v mnoha ohledech specifické. Mezi ty nejvíce významné země blízkého východu patří Turecko a Irák. Pro české exportéry je na blízkém východě celá řada příležitostí, jak uzavřít zajímavý obchod.

Profil na linkedIn: Asama Hashmy

Pro podniky, které vyrábí své výrobky v Evropě je trh na blízkém východě zajímavý zejména z toho důvodu, že se zde mohou uplatnit v oblasti elektroniky, elektrotechniky a strojírenství. Zájem je ovšem i o chemický průmysl, který českým exportérům rovněž přeje. Vždy záleží zejména na tom, jaká je aktuální politická situace v daném státě. Co se blízkého východu týká, České firmy úspěšně obchodují například v Emirátech, Kataru, Iráku, Azerbajdžánu, Libanonu, Pákistánu a státech kolem Perského zálivu obecně. Možností je mnoho.. Výhodou je zde o poznání nižší a jednodušší byrokracie. Evropská kvalita zboží je zde velmi žádaná, jelikož poráží Čínské výrobky a to i tehdy, jsou-li o poznání levnější.

Politická situace hraje hlavní roli

Pokud v některé zemi blízkého východu panuje politická nestabilita, odrazí se to velmi negativně na vzájemném obchodování. Politická nestabilita totiž velmi rychle ovlivňuje hodnotu dané měny. Velmi často dochází i k prudkým změnám dovozních předpisů, které nikoho rozhodně nepotěší.

Vaše výrobky na tento trh dokážeme dostat

Chtěli byste vstoupit na trh na blízkém východě? V tom případě máte možnost, stačí když ten úkol necháte na nás. Máme dlouholeté zkušenosti s obchodováním na blízkém východě. Máme znalosti, zkušenosti a kontakty. Rádi vás v tomto ohledu zastoupíme a vaše výrobky na tento lukrativní trh dostaneme. Využít můžete i naší konzultační činnosti, která je zaměřena na ochranu vašich investicí vůči kurzovým rozdílům, které jsou spojeny zejména s vývojem měnového kurzu. Pokud víte, že tomuto trhu máte co nabídnout, není nic jednoduššího než na něm své výrobky začít prodávat, stačí nás kontaktovat.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.