ApplePay je zde. Jak si jej aktivovat?

apple

Možná jste to v minulých týdnech zaregistrovali. Přichází nová funkce na mobilech značky Apple. Iphony od teď budou moci sloužit i jako platební karty. Při placení využijete obyčejný terminál. Místo karty však přiložíte mobil. Pojďme se podívat na to, jak si tuto funkci v mobilu aktivovat.

Vyfoťte kartu

Při aktivování této funkce nepotřebujete žádné přístupové údaje ani povolení od banky. Nemusíte tedy vůbec na pobočku, jako je tomu například u aktivace internetového bankovnictví nebo přístup do mobilní aplikace banky. Stačí jen zajít do aplikace Wallet, která je od Applu a má ji tedy v mobilu každý. Zde přidáte vaši platební kartu. Stačí ji jen vyfotit nebo zadat číslo karty a jméno držitele ručně. Poté ještě doplníte informace o expiraci a bezpečností kód, který je trojmístný a najdete jen na druhé straně. Obratem by vám měla přijít SMS zpráva od vaší banky. Zde na vás čeká poslední krok. Zkopírujte bezpečnostní kód ke kartě a máte funkci aktivovanou.

Používání

Poté již nepotřebujete nic jiného. Můžete kartu používat jako vaši platební kartu. Nemusíte tedy pokaždé vytahovat peněženku a z ní ještě kartu. Mobil v sobě obsahuje stejný čip, který mají tyto platební karty. Na funkci se tedy můžete spolehnout i bez internetu, když jste offline. Samotné použití spočívá v tom, že otevřete kartu ve Walletu nebo jen dvakrát stisknete tlačítko pod displejem. Ihned se objeví karta, uděláte otisk prstu, sken obličeje nebo zadáte kód pro odemykání obrazovky a přiložíte.

Které banky funkci nabízejí

První vlna, která odstartovala v půlce února, se týká mnoha tuzemských bankovních institucí. Platit Iphonem nebo hodinkami od Applu umožňuje Česká spořitelna, Komerční banka, Moneta, AirBank, mBank a Twisto. Další budou pravděpodobně následovat. Banka, jejíž klienti se však novinky nedočkají, alespoň ne v první vlně, je ČSOB. Přesto, že jde o druhou největší institucí a v minulosti šlo o průkopníka s bezkontaktními platbami.

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.