Apple oživuje plány s elektromobilem? V úvahu přichází partnerství s Rivianem

apple

I když se zdálo, že s projektem Apple Car je konec, nejnovější zprávy naznačují, že se gigant z Cupertina nevzdává svých snů o elektromobilu. Projekt Apple Car, který byl údajně zrušen začátkem letošního roku, nyní dostává nový impulz. Společnost Apple se totiž údajně angažuje v jednáních se známým výrobcem elektromobilů Rivian. Jaký by mohl být účel této spolupráce?

Znovuoživení skomírající vize

Únorové zrušení deseti let trvajícího projektu budoucího elektromobilu od Applu bylo mnohými analytiky vnímáno poměrně překvapivě jako pozitivní zpráva. Vývoj vlastního vozidla se zkrátka nejevil jako příliš perspektivní cesta. Nyní se však objevují spekulace, zda neměla tato rozhodnutí spíše dočasný charakter.

Rivian jako potenciální partner

Dle zdroje Digitimes se totiž Apple angažuje v jednáních s americkou automobilkou Rivian, zaměřující se na výrobu elektromobilů. Detaily těchto možných vyjednávání nejsou známy, nicméně účast Rivianu by mohla znamenat snahu Applu znovu oživit projekt vlastního vozu.

Rozšíření CarPlay, nebo více?

Na druhou stranu by cílem jednání mohlo být „pouze“ rozšíření podpory systému CarPlay do vozů Rivianu – ten totiž současně nepodporuje ani CarPlay, ani Android Auto. Přesto by se nejednalo o nepodstatné partnerství vzhledem k expanzivním plánům Applu v této oblasti. Otázkou zůstává, zda by se případná dohoda omezila pouze na softwarovou integraci, či zda by měla širší přesah například formou technologické spolupráce.

Pochyby ohldně této spekulace

Přestože zdroj Digitimes má pověst spolehlivého informátora o dodavatelských řetězcích, jeho předchozí spekulace týkající se Applu se často ukázaly jako nepřesné. Rozsah případných jednání i míra jejich aktuálnosti tedy zůstavájí nejisté. Nelze tak s určitostí říci, zda se opravdu rýsuje komplexnější plán na znovuoživení tohoto ambiciózního projektu, či zda půjde pouze o dílčí softwarovou dohodu.

Jedno je ale jisté: Apple se nevzdává elektromobilů a stále hledá cestu, jak se prosadit na tomto rostoucím trhu.

Zdroje info: Reddit, https://www.drive.com.au/news/apples-ev-project-may-be-a-collaboration-with-car-maker/, https://appleinsider.com/articles/24/05/07/apple-car-may-not-be-cancelled-as-apple-discusses-partnership-with-rivian

Náhledové foto: Pixabay