Alza koupila lékárnu a chce prodávat léky

AlzaBox

Alza se může pochlubit na svém trhu prodejem ledajakým zbožím, lékárna to ale není. Zatím. Časy se mění a byznys našeho největšího e-shopu se rozšíří právě o léky. Zde vidí Alza velký potenciál.

Od elektroniky k lékům

Alza nově otevře i prodej léků. To ocení především ti, co neradi chodí nakupovat do lékáren. Prostřednictvím největšího tuzemského obchodu Alza zde nakoupíte již téměř cokoliv. Alzák nyní nově odkoupil i podíl v české lékárně. Na trhu se tak bude moci pyšnit i řadou vybraných léků. Nebude patřit už jen mezi obchody s elektronikou a běžným zbožím. Není to ale až tak velké překvapení, téma zdraví je pro Alzu již nyní na žebříčku v prvém pořadí. Jedná se ale pouze doplňky stravy nebo sportovní výživu

Dne 1. května byla převedena na společnost Alza část obchodní společnosti Other Corp provozující lékárnu. Zelený maskot bude nyní na místo tabletů rozdávat lidem i kousek zdraví. Alza nebude mezi řetězci, které obchodují s léky první ani poslední. S e-shopem plným léků mají zkušenost také Dr Max, Benu nebo známá Pilulka.

léky

Foto: Pixabay

Nebude to hned

K tomu, aby Alza mohla skutečně do svého sortimentu zařadit i volně prodejné léky, dermokosmetiku nebo třeba kontaktní čočky, musí samozřejmě nejdříve splnit všechny podmínky pro udělení příslušných licencí. Na tom už firma intenzivně pracuje, i přesto může jít o proces, který potrvá několik měsíců nebo dokonce rok.

Alza rozšiřuje své portfolio v rámci přirozené expanze, ale svoji roli hraje možná i boj o zákazníka na trhu, kam nedávno vstoupil i velký polský řetězec Allegro. Konkurence je ale v tomto segmentu opravdu silná.

Zdroje informací: https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-alza-se-chysta-vrhnout-i-do-prodeje-leku-40470565

https://www.penize.cz/diskuze/455097-alza-se-chysta-na-prodej-leku-na-trhu-uz-ma-silnou-konkurenci

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.