Antigenní testy míří do Kauflandu i dalších supermarketů

00_samotest

Od začátku globální pandemie nového koronaviru na jaře minulého roku se o masivním testování co největší části populace mluví jako o jedné z nejdůležitějších součástí boje pro viru covid-19. Teprve nyní, po celém jednom roce, se však zdá, že testování bude moci být skutečně tak rozsáhlé, aby významně napomohlo ke snížení počtu přenosů v rámci obyvatelstva. Zásluhu na tom má především povinnost testování ve firmách a také dostupnost samotestů. Právě ty nyní míří kromě lékáren i do supermarketů.

Samotesty

Pod pojmem samotesty si je třeba představit testy na přítomnost protilátek proti viru SARS-CoV-2, kterým Ministerstvo zdravotnictví udělilo výjimku pro použití v domácím prostředí. Zatím mají tyto testy většinou podobu výtěru z nosu, postupně se objevují i testy na přítomnost antigenu ve slinách.

Od března lze tyto testy koupit v lékárnách a nově i v běžných obchodech. Prvním řetězcem, který začal antigenní testy nabízet, je Kaufland. V nejbližší době by se měly ke Kauflandu připojit i Globus a Albert.

01_samotest

Foto: Pixabay

Prodej testů v supermarketech

Kaufland začal s prodejem antigenních testů v úterý 9. března. Zatím nabízí test pojmenovaný Flowflex SARS-CoV-2 Antigen Rapid, ke kterému by časem měl přibýt i test NEWGENE Novel Coronavirus Detection prováděný ze slin. V tuto chvíli dostupný test je prodáván za cenu 149,90 Kč a každý zákazník si jej může koupit jen jednou za den s tím, že v balení je jeden test. Již od příštího týdne by se mělo do prodeje dostat tzv. rodinné balení, které bude obsahovat 25 testovacích sad.

Živnostníci a OSVČ mohou na nákup testů uplatnit daňovou úlevu v hodnotě 60 Kč na jeden test. Každá další možnost testování má potenciál zlepšit současnou neutěšenou situaci a nezbývá než doufat, že ji lidé budou využívat co nejvíce.

Zdroj dat: ceskenoviny.cz/zpravy/kaufland-planuje-zaradit-do-prodeje-antigenni-testy/2004988

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.