Americké společnosti hledají v Česku partnery

Česká republika je cílem tří amerických společností. Konkrétně jde o fastfoodové restaurace Wendy’s a Pizza Inn. Po volných kapacitách se ptá také hotelová síť značky Wyndham Hotels. Pokud najdou vhodné partnery, můžeme se těšit na nové fastfoodové zážitky. Největší zájem o expanzi na náš trh má firma z Ohaia – Wendy’s, která se pyšní až sedmi tisíci restauracemi v různých částech světa. Tento třetí největší řetězec s hamburgery plánuje expanzi nejen do Česka, ale také do regionů střední a východní Evropy.

Expanze amerických fastfoodů do Česka

Mezi TOP 10 fastfoodových společností patří hned sedm amerických společností. Další dvě jsou tuzemské a jedna španělská. Nejznámějším a nejúspěšnějším řetězcem je americký McDonald’s. Na druhém místě se nachází KFC, a na třetím česká společnost Bageterie Boulevard. V listopadu minulého roku slavil důležitý milník Popeyes, který otevřel první pobočku v Česku. Americký fastfooodový řetězec se těší nebývalému zájmu, ale brzy bude mít konkurenci. Five Guys, další fastfoodová společnost, otevře svou první pobočku v Praze, a to konkrétně v ulici Národní v obchodním domě „Máj”.

Five Guys

Společnost Five Guys je nejnovějším přírůstkem mezi americkými fastfoody. Specializuje se především na hamburgery, hranolky a mléčné koktejly. Jeho hlavní devízou jsou hamburgery bez konzervantů a umělých přísad v mase. V přepočtu na naši měnu nabízí své hamburgery za 250 Kč, ale otázka zůstává, za kolik budou dané produkty v tuzemsku skutečně nabízeny. Five Guys provozuje téměř 2 000 poboček, které se nachází kromě USA také v Německu nebo Rakousku. Nyní se konečně dočká také Česká Republika. Její otevření se očekává ve druhém – třetím čtvrtletí letošního roku.

Wyndham Hotels

Největší světová hotelová franšíza – Wyndham Hotels hledá další místa, kde by mohla operovat v Česku. V Česku má hotel Vienna Hotels, který sídlí na pražském Andělu. Podle manažerky společnosti Meg Lagodzińské vzbuzují zájem především lázeňská města a horská střediska. Mezi typické hotelové značky patří Baymont, Days Inn, La Quinta, Ramada, Wyndham nebo Travelodge.

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-retezec-s-hamburgery-wendy-s-chce-do-ceska-40467365https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/fransiza-cesky-trh-americke-znacky-vstup.A240410_142626_ekonomika_vebe,https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-do-prahy-miri-dalsi-slavny-americky-fast-food-five-guys-40451821

Náhledové foto: Pixabay