Alkohol, který není na pití, ale na investici

rum

V důsledku koronavirové krize a pandemie, která výrazně ovlivnila návštěvnost barů, restaurací a dalších gastronomických podniků, se objevily i změny v oblasti nakupování alkoholických nápojů. Určitá část trhu s alkoholem ale s koronavirem souvisí jen velmi volně. V Čechách totiž stále přibývá lidí, kteří alkohol nakupují ve velkém množství za účelem nejen požitku, ale také do svých sbírek a jako investiční nástroj.

Whisky, koňak a rum

Jednoznačnými favority jsou v dnešní době pro investory a sběratele whisky a koňak, na odbyt jde také rum. Prodej destilátů se jenom v České republice během dvou let významně zvedl. V celoevropském měřítku si v žebříčku prodeje alkoholických destilátů drží Česká republika deváté místo a trend zájmu o koupi alkoholických destilátů je v Čechách stále rostoucí.

Pro investory se jedná o zajímavou alternativu ke standardním nástrojům ukládání finančních prostředků. Stejně jako třeba umění nebo starožitnosti, se navíc jedná o nástroj, který si s velkou pravděpodobností udrží rostoucí trend své ceny. Každý rok investičnímu alkoholu na ceně přidá.

konak

Foto: Pixabay

Investují již tisíce lidí

Robert Vaněček z Prestige Portfolio, investor, který se zabývá prodejem investičního alkoholu, potvrzuje, že již několik tisíc Čechů se rozhodli investovat právě do oblasti exkluzivního alkoholu. Jedná se o trend, který se u nás v České republice rozmáhá teprve nějaké dva roky.

Přesto se ale z Čechů stávají stále znalejší investoři a za některé edice whisky a koňaku jsou ochotni platit opravdu nemalé peníze. Konkrétní částky samozřejmě závisí na konkrétním předmětu investice a pohybují se od několik málo desítek tisíc až po vyšší miliony korun.

Zdroje informací: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/whisky-bourbon-konak-pruzkum-investice.A220603_120333_ekonomika_vebe

https://forbes.cz/alkohol-pod-stromeckem-muze-byt-i-dobrou-investici-tyhle-tipy-vam-pomuzou-s-vyberem/

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.