Aktuální kurz Litecoinu: Vyplatí se do něj investovat?

Litecoin

Virtuální měny v současnosti hýbou světem. S největší pravděpodobností jste slyšeli především o Bitcoinu. Existuje ovšem spousta dalších zajímavých kryptoměn, mezi které patří Monero, Ripple, Ethereum, IOTA, Trumen a zejména Litecoin. Ten se Bitcoinu v mnohém podobá. Když bychom měli jeho podobu vyjádřit obrazně, jedná se v podstatě o stříbro vůči zlatu ve světě kryptoměn. My se v následujících řádcích podíváme na to, jaký je mezi nimi rozdíl z hlediska obchodování, na vývoj a aktuální kurz Litecoinu a také na obchodování s ním.

Základní charakteristika Litecoinu

Na poli virtuálních měn není Litecoin, označovaný jako LTC, žádnou novinkou. Poprvé se objevil již v roce 2013, spuštěn byl ale již v roce 2011. Jeho autorem je Charlie Lee. Oproti Bitocoinu je obchodování s ním mnohem rychlejší. Jen frekvence vytváření nových bloků je u něj 2,5 minuty, přičemž u Bitcoinu 10 minut. I konečný počet mincí u Litecoinu činí 84 milionů, zatímco u Bitcoinu 21 milionů. Zanedbatelný je transakční poplatek 0,1 USD ve srovnání v Bicoinem, kde je stanoven na 9,5 USD. Poměrně výhodný je i aktuální kurz Litecoinu.

Vývoj kurzu Litecoinu

Z historie Litecoinu stojí zato zdůraznit, že už v roce 2013 tržní kapitalizace LTD překročila magickou hodnotu 1 mld. USD. Za pouhé dva týdny se hodnota této měny zdvacetinásobila! Hodnota LTD činila 50 USD, na konci roku už ovšem vykazovala po propadu jen 1,5 USD. Litecoin dlouho stagnoval a v roce 2017 se dostal opět na hranici 50 USD. V loňském roce došlo také k oznámení instantní konverze mezi Litecoinem a Vertcoinem, což vzbudilo zájem veřejnosti a investice se aktuálně zvyšují. To potvrzuje i internetová burza kryptoměn Coinbase.

Kde se nejčastěji nakupuje Litecoin?

Odpověď najdete v podstatě již v předchozím odstavci. Coinbase představuje nejznámější online burzu, vyznačující se naprosto jednoduchým a intuitivním uživatelským prostředím. Mimo jiné nabídne zabezpečenou peněženku, v níž si můžete jednoduše LTD uložit. Jinak je možné využít služeb jiných burz, mezi které patří třeba Coinmate. Díky Fio bance si tady lze kupovat virtuální měny za koruny. Investice do kryptoměn v letošním roce se určitě vyplatí. Jestli vsadíte na Litecoin, je už pouze na vás samotných.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.