Aktualizovaný žebříček nejbohatších lidí

Forbes

Jako již tradičně sestavil časopis Forbes žebříček nejbohatších lidí planety. Jde o známé osobnosti. Nejde tedy ani to, kdo se v seznamu nachází, jako spíše o to, jaké změny se oproti minulému vydání v žebříčku udály. My se na tento seznam dnes podíváme. Pojďme na to!

Bezos uhájil první příčku, Musk skokanem

Americký miliardář Jeff Bezos – zakladatel obchodu Amazon – se v žebříčku nejbohatších lidí planety časopisu Forbes umístil na prvním místě. Uhájil tak tuto pozici před ostatními prvním místem se může chlubit již čtvrtým rokem po sobě. Na druhém místě se umístil Elon Musk – výkonný ředitel Tesly. Tento Američan je zároveň skokanem roku. Letošnímu druhému místu totiž předcházela 31. příčka v roce minulém. Během minulého roku se svým jměním dokonce chvíli dostal na první příčku, a byl bohatší než Bezos. Nakonec, jak bylo již výše zmíněno, první příčku výročního seznamu Forbes zakladatel Amazonu uhájil.

První desítka bez ženské zástupkyně

Třetí místo patří Francouzi Bernardu Arnaultovi. Jde o šéfa skupiny LVMH (tedy zkratka Moët Hennesy Louis Vuitton). Jak již brandy napovídají, skupina obchoduje s luxusním zbožím. Čtvrtá příčka patří Billu Gatesovi, který si meziročně pohoršil. Pátý je pak zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg. V první desítce však nefiguruje ani jedna zástupkyně ženského pohlaví. Nejbohatší ženu tedy musíme hledat až na 12. příčce, kterou obsadila Francoise Bettencourtová, majitelka L’Oreál.

V žebříčku je i devět Čechů

Mezi dolarovými miliardáři se letos dostalo i devět českých zástupců. Nejbohatším z nich byl stanoven Petr Kellner (uzávěrka seznamu byla před jeho úmrtím, pozn. red.). Jeho majetek je uváděn ve výši 17,5 miliard dolarů. Dále se do seznamu dostali ještě Karel Komárek, Radovan Vítek, Daniel Křetínský, Andrej Babiš, Pavel Baudiš, Eduard Kučera (který je mezi Čechy jediným nováčkem žebříčku), Pavel Tykač a Marek Dospiva. U všech českých zástupců se za poslední rok jejich majetek, koronaviru navzdory, zvýšil.

Zdroj dat: Forbes
Náhledové foto: Pixabay

 

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.