Reálný pohled uživatelů sociálních sítí: Zdravení učitelů povstáním je absurdní

Platy učitelů

Jen málokdo by to neznal. Ve škole začíná hodina a žáci povstáním zdraví učitele. Naprosto běžná věc, která tady byla po dlouhé desítky let, nejspíše i staletí. Jak ukazují náznaky na sociálních sítích, tento tradiční akt vyjádření úcty se v případě některých lidí otřásá v základech. Je až neskutečné, že někdo může tímto způsobem uvažovat. Co takového člověka k podobnému přemýšlení vede?

Copak je zdravení učitele absurdní?

Jeden z uživatelů sociální sítě X se vyjádřil v tom smyslu, že úplně vytěsnil z paměti celé ty roky vstávání ve třídě jako zdravení učitele. Zdravení učitele tradičním způsobem je podle něj naprosto absurdní a nechápe, proč se taková prušácká hovadina ještě vyžaduje. Další uživatelka píše o ponížení. Jen si tak říkám, do jaké to doby se to dostáváme. Copak je pozdravení dospělé osoby ponížením? Nikdy mi to tak nepřišlo.

Neskutečná lenost a snad i degenerace

Lidé, kterým vadilo a vadí zdravit učitele povstáním v lavici, jsou podle mého názoru jen neskutečně líní. Neudělá jim to vůbec nic. Pokud někdo z nás neumí projevit někomu úctu, pak je na tom prachmizerně.

Učitel v kabinetu také nevstane, když za ním žák přijde

Také tímto někteří uživatelé argumentovali. Poměrně šílená záležitost. Já jako učitel vstávám takřka vždycky, nicméně i v případě, kdy učitel sedí, rád žákovi pomocnou ruku nabídne. Jaké by bylo řešení pro takovéto lidi? Nezdravili bychom se vůbec? Zvláštní uvažování, kterému nerozumím.

Gesta respektu nesmí vymizet

Přesně tak, jednalo by se o velmi nebezpečný precedens. Lidi povstanou, když přichází prezident, u soud. Samozřejmostí je povstání člověka v momentu, kdy přichází žena ke stolu. Jde o mírové gesto téměř dokonalé vzájemné úcty. Lidé, kteří hejtují zdravení a vzájemnou úctu by nepochybně měli ubrat plyn a neprojevovat své hrdinství na sociálních sítcích.

Zdroje info: Autor, Twitter, https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/jak-maji-zaci-zdravit-ucitele-radeji-podat-ruku-nez-vstavat-rika-poslanec.A080905_085935_studium_lpo

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.