6 věcí, na které nezapomenout při tisku letáků

Leták

Chystáte se na tisk letáčků? Poradíme vám, na co se zaměřit. Mnohdy totiž záleží na každém detailu. Přečtěte si, jak na výběr materiálu a gramáže, nebo jak vytisknout letáky do 24 hodin od objednání.

Materiál vybírejte podle typu letáku

Výběr správného materiálu je základ. Zvolit ten správný ale může být mnohdy oříšek – zvlášť, pokud se chystáte tisknout letáky online. Některé tiskárny, jako je například Point4me, však nabízejí vzorníky zdarma. Z nich si pak snadno vyberete papír, který vám bude nejvíce vyhovovat. Samolepicí, exkluzivní, reflexní nebo ofsetový – každý z nich se hodí pro jiné účely. Zatímco samolepící papír využijete při tisku samolepek, exkluzivní papír je zase ideální volbou pro pozvánky, poukazy nebo oznámení. A pokud chcete šetřit přírodu, sáhněte po recyklovaných materiálech s ekologickou certifikací.

Jakou gramáž zvolit?

Chcete, aby šel tisk reklamních letáků jako po drátkách? Pak si předem promyslete, jakou gramáž vybrat. Pokud chcete s letáčky dále pracovat, skládat je, ale také třeba přehýbat, sáhněte po papíru s gramáží 115 až 150 g/m².

Zvolit si však můžete také pevnější papír, který působí luxusnějším dojmem. Pro vouchery, oznámení nebo pozvánky se skvěle hodí papír s gramáží 200 až 300 g/m².

LetákFoto: profi.point4me.com

Poutavá grafika rozhoduje

Ačkoliv je důležité zákazníky zaujmout na první pohled, s příliš výraznou grafikou to nepřehánějte. Vsaďte na jednoduchost, čitelný font a fotografie. Při tisku letáku pamatujte, že méně je někdy více. Místo rozsáhlých odstavců používejte velké nadpisy, mezititulky, ale také jasné a stručné věty. Nezapomeňte na logo a kontaktní informace.

Jak poskládat leták?

Pokud chcete vyrobit skládaný leták, máte hned několik možností. Plánujete-li tisk letáků na obchodní schůzky či veletrhy, vyberte si zavinovací falc. Takový leták má vnější části složené dovnitř a je poskládaný na třetiny. Letáky s paralelním falcem mají čtyři strany. Jsou ideální volbou pro jídelní lístky. Třetím typem skládaných letáků je harmonika, která se skvěle hodí například pro turistické mapy. Harmonika je přeložená na třetiny, po rozložení tedy vznikne šest stran. Tisk letáčků můžete zvolit i v neskládané formě.

Vyberte správný formát

V nabídce tiskáren najdete různé rozměry letáků. Nejčastěji se však vyrábí ve formátech DL, A4, A5, A6 nebo A7. Vždy promyslete, k čemu je leták určený. Chcete, aby se na něj vešlo hodně informací? Tvoříte jídelní lístek? Pak sáhněte po větším formátu. Pro pozvánky a vouchery je zase ideální formát DL, který bez problému vložíte do obálky.

LetákFoto: profi.point4me.com

Potřebujete letáky do 24 hodin? Využijte expresní tisk

Tiskárna Point4me nabízí expresní tisk letáků do druhého dne od objednání. Kromě expresního tisku online oceníte také kvalitu a možnost tisku na míru. Z pohodlí domova si navíc můžete vybrat formu, gramáž, ale také materiál.

Náhledové foto: profi.point4me.com

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.