5 tipů jak ušetřit

Úspora

Kdo by nechtěl platit za stejné věci méně? Máme pro vás 5 tipů, jak ušetřit na každodenních činnostech. Dost možná většinu z těchto věcí znáte a aplikujete, ale třeba se alespoň něčím z našeho článku inspirujete.

Levnější internetové nákupy

Na internetu již v dnešní době nakupuje většina čechů a doba koronaviru přesun nákupů na internet ještě výrazně urychlila. Věděli jste však, že na internetu můžete jednoduše ušetřit například díky slevovým kuponům a cashbacku? Způsobů jak nakupovat to stejné zboží levněji je celá řada, tomuto tématu se věnuje náš samostatný článek. Nejdříve je vždy dobré si porovnat, jaký produkt si vlastně chcete koupit, abyste si pořídili ten s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Dále můžete porovnat ceny daného výrobku v jednotlivých eshopech a následně ještě ušetřit díky slevovým kódům a cashbacku.

Nakupování u ověřených obchodníků

Ačkoliv se to dnes již téměř nestává, jako dříve, stále je možné narazit na podvodné internetové obchody nebo na obchody, které ne zcela dodržují své závazky vůči zákazníkům. Pokud tedy nakupujete v eshopu, o kterém toho zatím moc nevíte, zkuste si nejdříve obchodníka trochu “proklepnout”. Vyhnete se tak riziku, že zaplatíte víc než jste si původně představovali. Stačí si napsat do Googlu jméno obchodu + “recenze” nebo “zkušenosti”.

Pak je zde ještě jeden aspekt, přestože se jedná o velký a spolehlivý eshop, mohou nastat komplikace, jako například v nedávné době u českého Zoot.cz (recenze na Zoot.cz). Zoot naštěstí již funguje stejně jako dříve, ale jednu dobu měl problém se svým zadlužením a jeho budoucnost byla velice nejistá.

Bezplatná směna peněz

Jelikož stále platíme korunou, je někdy potřeba využít i jinou měnu, ať už při běžných činnostech nebo třeba během dovolené v zahraničí. Naštěstí už žijeme v době, kdy lze peníze měnit do jiných měn bez jakéhokoliv poplatku, jen za mezibankovní kurz. Slouží k tomu celá řada aplikací a služeb, ať už jde o českou službu RoklenFX nebo o zahraniční Revolut či Transferwise. Rozhodně doporučujeme tuto možnost vyzkoušet, vyhnete se tak poplatkům, které při směně většího objemu financí nemusí být zrovna malé. Pro cestovatele do zahraniční je za nás asi nejlepší volbou aplikace Revolut.

Znovu využitelné produkty

Věděli jste, že některé ekologické produkty mohou být ve skutečnosti levnější než běžné, konvenční, produkty? Například v tomto článku najdete tipy, jak ušetřit a ještě u toho nezatěžovat naši planetu jednorázovými výrobky. Nemusíte však být žádný ekologický nadšenec, řada těchto produktů je nejen praktická, ale i hezká a hodí se skvěle do každé domácnosti.

Jídlo připravené doma

Kdo by neměl rád posezení v kavárně nebo v dobré restauraci či baru? Pokud sem jdete s přáteli nebo za zážitkem, tak se vás následující text netýká, ale spousta lidí si kávu kupuje například v různých pojízdných stáncích. V takovém případě je často lepší si kávu připravit doma, ušetříte tak a třeba taková káva z moka konvičky je často i lepší než káva z těchto stánků. Podívejte se na další tipy, jak ušetřit za kávu.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.