3 tipy na nejznámější nebankovní půjčky

Koruny

Nebankovní půjčky patří mezi velmi oblíbené finanční produkty. Není se čemu divit, jelikož doby, kdy je veřejnost vnímala jako podezřelé, jsou už pryč. Česká národní banka má nad poskytovateli dohled a většinou si za nepříjemnosti spojené s některou z nich mohou samotní klienti. Ti si půjčí, ale přitom již takřka od počátku ví, že nebudou schopni svým závazkům dostát. Vybrat si lze z mnoha různých nebankovních úvěrů. My se zaměříme na 3, které jsou velmi známé a nabízejí výhodné půjčky.

Zonky půjčka

Když lidé půjčují lidem. Přesně toto heslo razí půjčka od Zonky. Jedná se o specifický úvěr, který se řadí mezi takzvané P2P půjčky. Skutečně jde o úvěry, které fungují na principu přímého půjčování investorů dlužníkům. Zonky dokáže půjčit již od 2,99 % ročně. Půjčit si mohou zájemci od 20 000 do 750 000 korun, a to se splatností až 7 let. K získání úvěru bude žadatel potřebovat doklad totožnosti a také potvrzení vlastního příjmu za poslední 3 měsíce. Půjčit si lze i osobně v Praze, Brně a Ostravě. Jinak je všechno řešeno online.

Jde to i bez doložení příjmů

Někteří poskytovatelé nabízejí nebankovní půjčky i bez dokládání příjmů. Typickým příkladem je Creditka.cz. V portfoliu této společnosti jsou dva druhy úvěrů, a to malý a velký. Druhý jmenovaný nabízí od 20 000 do 300 000 korun. Peníze můžete mít na svém vlastním bankovním účtu již do pouhých 15 minut. Přesto ale ani tato společnost nepůjčí každému. V průměru u ní bývá schvalováno cca 75 % žádostí o půjčku.

Proč nevyzkoušet půjčku zdarma?

K dispozici je takovýchto úvěrů hned několik. Jednou z nejznámějších je bezesporu půjčka od Micro Credit. První úvěr získáte s 0% úrokovou sazbou. Půjčit si u této společnosti lze až 300 000 korun, přičemž poskytovatel u nižších úvěrů ani nekontroluje registry dlužníků.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.