26 milionů pro miliardáře Sehnala jako nesobecký tah

Koronavirus

Když člověk vidí nadpis, že miliardář Sehnal vyžaduje od Bulovky 26,6 milionů za pronájem jeho objektů, řekne si, že takto zazobaný člověk musí být neskutečný sobec. V době pandemie a všudypřítomnosti lidského neštěstí v podobě ztráty zaměstnání a atd. vyžaduje od zdravotnické instituce takto nehorázné peníze. Ano, částka je skutečně vysoká, nicméně jedná se fakticky o úplný zlomek standardní ceny za pronájem.

Nic až tak extra nemorálního

Stačí jen trochu počítat a zjistíte, že podnikatel dává nemocnici za své objekty doslova obří slevu. V době veletrhu je pronajímá za 3300 Kč/m2, nyní jde o pouhých 29Kč/m2. Rozdíl je tedy neskutečný. Ve finále stát ušetří velké peníze. Podnikatel si přijde alespoň na to minimum, které stanovil. Ač jde o velkou sumu peněz. Počítat bychom měli určitě finanční prostředky, které do svého byznysu vložil a další částky za údržbu budov atd. V tomto ohledu se o nijak extra amorální tah nejedná.

Zbytečná vyjádření do médií

Sociální aspekt je u tohoto pronájmu bezesporu velký. A není se čemu divit. Ona vyjádření Sehnala, že nemá peněz na rozdávání, jsou bezesporu zbytečná. Stejně tak není úplně od věci jeho srovnávání s Kellnerem.Kvůli těmto slovům se veřejnost jen zbytečně podráždila. A nelze se tomu divit.  

Kdo dá podnikateli 25 milionů za pronájem pozemků?

V neposlední řadě je zapotřebí počítat také s tím, že Sehnal musí platit státu za pozemky, a to každý rok. Vyjde ho to na nemalé peníze. Údajně se částka pohybuje kolem 25 milionů korun. Jako občané bychom mu to někdy byli schopni prominout, kdyby byl v problémech? Zřejmě jen těžko…

Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com   

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.