10 způsobů, jak zbohatnout na kryptoměnách

Bitcoin

Ať už se světem kryptoměn teprve koketujete, nebo jste již ostříleným investorem, nikdy neuškodí zamyslet se nad možnostmi, jak pomocí kryptmoněn rozmnožit stávající majetek.

Záměrně však volím výraz „rozmnožit“, proto vždy, když Vás zaujme nějaká příležitost, zjistěte si o ní co možná nejvíce informací, než se do ní rozhodnete investovat čas či peníze.

Ačkoliv si lze kryptoměnami vydělávat různými způsoby, v tomto článku se dozvíte o možnostech, které jsou reálné i pro začátečníky.

#1 HODLujte, někdy i s dividendou

HODL, výraz odvozený záměnou posledních dvou písmen anglického slova „hold“ neboli „držet“, popřípadě akronym slov „hold on for dear life“, je strategií, při které identifikujete kryptoměny, které jsou stabilní, mají vysoký potenciál růstu na hodnotě anebo vyplácejí dividendy.

Zdaleka nejčastěji zbohatli lidé nákupem a následným prodejem za vyšší cenu některé z tradičních kryptoměn jako například Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Ripple nebo dalších, které můžete nakoupit například na české směnárně Instacoin.

Kryptoměny jako COSS, NEO nebo KuCoin dokonce přichází se systémem výplat dividend, jak jsme tomu zvyklí u akcií.

HODL#2 Validujte transakce (Staking vs. Mining)

Staking je ve světě kryptoměn způsob ověřování transakcí v tzv. „Proof-of-stake“ sytému, kdy si necháte zmrazit určitou částku na své online peněžence, abyste mohli ověřovat probíhající transakce. Čím větší částku poskytnete, tím větší je pravděpodobnost, že Vás algoritmus určený k výběru ověřovatelů zvolí. Pokud se ukáže, že jste poctivě ověřili, je Vám tato částka navýšena o odměnu, pokud byste byli nepoctiví, peníze Vám propadnou. Takto brání ovládnutí síťě Cardano či Dash.

Naproti tomu starším a známějším způsobem ověřování transakcí používaným u Bitcoinu je tzv. „Proof-of-work“ systém. Zde dochází k vytěžování bloků za pomoci tzv. minerů, které představují výpočetní techniku nutnou k ověření a zapsání transakcí do blockchainu.

Bitcoin

#3 Staňtě se Masternodem

Obecně řečeno, node je počítač připojený k síti blockchain, který může mít trojí formu:

  • (běžný) node;
  • full node; a
  • masternode.

Každý má jiné povinnosti a oprávnění. Běžný node zajišťuje bezpečnost blockchainu a zabraňuje dvojímu utrácení. Full node drží celou kopii blockchainu v reálném čase a mohou se připojet k více než 124 nodům (běžné nody pouze k 8).

Masternode

Masternody jsou pak Full nody s rozšířenými oprávněními jako jsou anonymní nebo okamžité zasílání prostředků pomocí PrivateSend, respektive InstaSend.

#4 Plňte mikroúkoly

Pokud máte dostatek volného času, můžete si kryptoměny vydělat i plněním jednoduchých mikroúkolů. Mezi ně patří stahování nových aplikací a jejich testování, sledování videí, vyplňování online dotazníků atd.

Začít můžete například na Bituro nebo Coinbucks.

#5 Vydělávejte na kryptoarbitrážích

Trh s kryptoměnami stojí mimo státní kontrolu a jeho průvodním znakem jsou různé ceny napříč burzami a volatilita.

Dalším způsobem, jak na kryptoměnách zbohatnout, je nakupovat na jedné burze za nižší cenu a na jiné, kde je cena vyšší, naopak prodávat. Rozdíly se mohou pohybovat v řádu jednotek procent.

#6 Nechte si platit za provedenou práci v kryptoměně

Pravděpodobně nejrychlejší způsob, jak vydělat zajímavou částku v Bitcoinech.

Nezáleží na tom, zda jste spisovatel, překladatel, Youtuber, copywriter, designer, marketingový specialista, freelancer, vývojář nebo inženýr, můžete začít nabízet své služby výměnou za platby v Bitcoinu.

Nespornou výhodou je, že nejste vázání na žádné místo výkonu práce a můžete si za rok přijít v přepočtu i na milion korun.

Zkuste například AngelList, YouTeam, BitGigs, Coinality, Jobs4Bitcoins, XBTFreelancer nebo bitWAGE.

#7 Přijímejte platby v kryptoměnách

Pokud jste již podnikateli, přijámejte za své produkty či služby platby v kryptoměně. V dnešní době je již mnoho zpracovatelů plateb, kteří Vám pomůžou s implementací příslušné platební brány.

Přijímat platby v kryptoměně mohou rovněž podnikatelé v online světě, kteří mohou těžit jednak profilováním se na trhu jako „kryptofriendly“ a zároveň na zhodnocování přijímaných kryptoměn.

Mezi oblíbené platební brány patří CoinPayments, BitPay, CoinGate, Blockchain.info, SpectroCoin, CoinsBank nebo GoUrl.io.

#8 Nakupujte s Lolli a získejte Bitcoin „cashback“

V dnešní době jsme již od bankovních pokytovatelů zvyklí přijímat odměnu v podobě určitého procenta z provedených plateb kreditní kartou. Věděli jstevšak, že je možné přijímat za provedené platby i Bitcoin?

Lolli

Lolli je rozšíření internetového prohlížeče Chrome, které Vám umožní při nákupech u smluvních partnerů přijímat odměnu v Bitcoinech.

#9 Za běh či chůzi získejte Sweatcoin

Sweatcoins je skvělá aplikace pro ty, kteří chtějí získat odměnu za to, že dělají něco pro své zdraví. Kdykoliv půjdete venku pěšky nebo budete běhat, aplikace tuto aktivitu detekuje a každý Váš krok přemění na Sweatcoiny (SWC).

Virtuální měny

Každých 1000 kroků bude odměněno přibližně 0.95 SWC.

#10 Vydělávejte na doporučeních (Affiliate)

Znáte zajímavý produkt nebo službu? Podělte se o něj s přáteli nebo Vašimi followery (odběrateli Vašeho obsahu). Kdykoliv na Vaše doporučení někdo učiní nákup skrze Váš unikátní odkaz, získáte provizi.

Tato cesta je samozřejmě nejúčinnější, pokud již máte profil na sociální síti, blog anebo webovou stránku, kterou pravidelně navštěvují lidé dychtící po tom, co máte na srdci.

S klidným svědomím Vám můžeme do začátku doporučit například CinchBuchs nebo Earn Bitcoin, kde Vaši followeři mohou vyplňovat dotazníky.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.