Zrušte aktivistickou ČT: Uživatelé sociálních sítí se rozčilují kvůli reportérce tázající se Babiše na dotace Agrofertu

Andrej Babiš

Místo odpovědí urážky. Ano, takto to bohužel někteří politici v této zemi umí. Přesto je spousta lidí obhajuje a obhajovat bude. Hodně zajímavé reakce přišly v souvislosti s videem, které se objevilo na sociální síti X. Profil Reportérů ČT se pochlubil krátkým videem, kde se reportérka ptala bývalého premiéra Babiše na dotace, o které si požádal Agrefert. Setkala se s klasickou arogancí moci a v podstatě se jí nedostalo odpovědí, ale urážek. O to více zarážející jsou reakce některých uživatelů sociální sítě X, kteří na video reagovali. Šlo zřejmě o zaryté milovníky Andreje Babiše.

Na obyčejnou otázku prostě obyčejný člověk slušně odpoví

Možná stačilo prosté nevím. Reportérka se konkrétně ptala na to, proč žádá Agrofert o dotace, které byl stopnuté kvůli střetu zájmů. Andrej Babiš odpovídá, že nemůže o této věci mluvit kvůli lex Babiš, protože Agrofert není jeho. Když mu reportérka řekne, že je Agrofert jeho a že by prostě chtěla vědět, proč o dotace žádá, odpoví jí expremiér, že by se měla léčit na psychiatrii s antibabišismem. Proč prostě předseda největší opoziční strany jednoduše neřekne, že Agrofert dotace potřebuje, nebo že neví, nebo že na ně má nárok, případně cokoli jiného relevantního? Prostě jen novinářku urazí a věc končí.

Novináři jako odporné vši?

Ano, někteří novináři jsou skutečně vlezlí. Proč jim ale slušně neodpovědět? Vždyť člověk si sám zachová odstup a vybruslí ze situace jinak než arogantně. Určití uživatelé sociálních sítí to ale vidí jinak. Novináři jsou podle nich otravné vši a měli by se zeptat Fialy na kampeličku, neziskovku a podivné působení jeho syna na Masarykově univerzitě. Ptát by se měli také na Dozimetr a kšefty Rakušana. Aktivistická ČT se i na tyto kauzy ptala a zabývala se jimi.

Rozdíl mezi politiky? Většina neuráží

Ať už jsou zmiňované kauzy jakékoli a vina zmíněných politiků může být sebevětší, mají jedno společné. Nikoho většinou neuráží. Andrej Babiš toto bohužel úplně nezvládá. Přesto to ale jeho voličům nevadí a pojem antibabišismus ukryje všechno. Ať už je můj politický názor jakýkoli a věřte, že aktuální garnituře nějak nefandím, beru v potaz fakt, že na otázku odpovídají slušně a ne tím, že se má jít tazatel léčit na psychiatrii.

Zdroje info: Autor, sociální síť X

Andrej Babiš. Náhledové foto Andrej Babiš / sociální síť Meta

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.