Donald Trump

Zneužil moc. Demokraté si s Trumpem servítky neberou

Americká demokratická strana má vcelku jasno. Donald Trump zneužil moc a stále tak činí. Především změna volebních výsledků ve státě Georgie je jim jakýmsi pomyslným trnem v oku. A není se vůbec čemu divit. Vždyť to byl právě on, kdo se snažil telefonicky přesvědčit v sobotu tajemníka Georgie o tom, že by mělo dojít ke změně výsledků prezidentských voleb.

Podle Kamaly Harrisové hlas zoufalství

Nově zvolená víceprezidentka Spojených států amerických Kamala Harrisová mluví jednoznačně o hlasu zoufalství. Řekla to přímo v samotné Georgii, kam se plánovaně vydala na podporu demokratických kandidátů do senátu. Zmínila se také o tom, že se jedná o nestydatou záležitost.

Hovoří se o vydírání

Mimo jiné také. Vždyť přímo na svém twitterovém účtu uvádí bývalý demokratický uchazeč Julian Castro to, že prezident USA vydírá státní úředníky. Jeho snahou je samozřejmě ukrást volby, z nichž prostě a jednoduše vzešel jako poražený kandidát. Takovýto přístup označuje Castro za zločinný a pro společnost velmi nebezpečný. Podobně se vyjadřuje také dekomkratický poslanec Bobby Scott. Ten navíc mluví o tom, že by se záležitost měla také vyšetřovat.

Jak to vlastně v Georgii dopadlo?

Určitě není od věci zmínit také výsledek voleb v Georgii. Biden zvítězil v tomto státu o 11 779 hlasů. Trump se mimo jiné zmínil státnímu tajemníkovi Raffenspergerovi, že k vítězství potřebuje 11 780 hlasů. Logické, leč zřejmě už jen jakési konečné výkřiky než cokoli jiného.

Donald Trump: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

1 komentář

  1. Misot Odpovědět

    Demokracie v USA nebude , dokud nebudou transparentní demokratické volby : Bez korespondenčního hlasování a za přítomnosti zástupců všech kandidátů v každé volební místnosti během voleb a sčítání hlasů….. jejichž součet všichni ověří podpisem..A pak si každý kandidát (strana) může provést vlastní sečtení za stát (mimo zmanipulovatelný oficiální software).. inspirovat se můžou u nás (když vynechají frašku s volebními průkazy)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *