Zneužil moc. Demokraté si s Trumpem servítky neberou

Donald Trump

Americká demokratická strana má vcelku jasno. Donald Trump zneužil moc a stále tak činí. Především změna volebních výsledků ve státě Georgie je jim jakýmsi pomyslným trnem v oku. A není se vůbec čemu divit. Vždyť to byl právě on, kdo se snažil telefonicky přesvědčit v sobotu tajemníka Georgie o tom, že by mělo dojít ke změně výsledků prezidentských voleb.

Podle Kamaly Harrisové hlas zoufalství

Nově zvolená víceprezidentka Spojených států amerických Kamala Harrisová mluví jednoznačně o hlasu zoufalství. Řekla to přímo v samotné Georgii, kam se plánovaně vydala na podporu demokratických kandidátů do senátu. Zmínila se také o tom, že se jedná o nestydatou záležitost.

Hovoří se o vydírání

Mimo jiné také. Vždyť přímo na svém twitterovém účtu uvádí bývalý demokratický uchazeč Julian Castro to, že prezident USA vydírá státní úředníky. Jeho snahou je samozřejmě ukrást volby, z nichž prostě a jednoduše vzešel jako poražený kandidát. Takovýto přístup označuje Castro za zločinný a pro společnost velmi nebezpečný. Podobně se vyjadřuje také dekomkratický poslanec Bobby Scott. Ten navíc mluví o tom, že by se záležitost měla také vyšetřovat.

Jak to vlastně v Georgii dopadlo?

Určitě není od věci zmínit také výsledek voleb v Georgii. Biden zvítězil v tomto státu o 11 779 hlasů. Trump se mimo jiné zmínil státnímu tajemníkovi Raffenspergerovi, že k vítězství potřebuje 11 780 hlasů. Logické, leč zřejmě už jen jakési konečné výkřiky než cokoli jiného.

Zdroj info: https://www.washingtonpost.com/politics/trump-call-georgia-investigator/2021/01/09/7a55c7fa-51cf-11eb-83e3-322644d82356_story.html

Donald Trump: Zdroj náhledového obrázku Pixabay

Upřesnění článku, oprava: 

Zhruba dva měsíce po zveřejnění článku na Washington Post, z něhož tento článek čerpal, vydala ministryně zahraničí státu Georgia zvukový záznam prosincového telefonátu prezidenta Donalda Trumpa s vrcholným vyšetřovatelem voleb. Záznam odhalil, že The Post nesprávně citoval Trumpovy komentáře k hovoru na základě informací poskytnutých zdrojem. Trump neřekl vyšetřovateli, aby „našel podvod“, ani neřekl, že by byla „národním hrdinou“, kdyby tak učinila. Místo toho Trump vyzval vyšetřovatele, aby prošetřil hlasovací lístky v okrese Fulton v Ga. Tvrdil, že tam najde „nepoctivost“. Také jí řekl, že má „právě teď nejdůležitější práci v zemi“. 

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.