Zná premiér slovo dar? Moc to nevypadá

Andrej Babiš

Naše země se aktuálně pyšní tím, že jsme best in covid. Smutné, tristní, zavrženíhodné. Kdo za to může? Domnívat se lze cokoli. Většinou se samozřejmě začíná kritikou shora. Tedy od premiéra této země. Ať už si myslíte cokoli o jeho (nejeho) Agrofertu, dotacích, Čapím hnízdě, StB nebo jiných kauzách, zkuste se zamyslet nad jeho jednáním. Na jednu stranu se tváří jako lidumil, na stranu druhou nikomu nic nedá. Zná vůbec slovo dar? A teď rozhodně nemyslíme předvolební koblihy.

Hokejisté darovali nemocnici kosmetiku a čističku vzduchu

Možná jsme trochu odběhli, ale nedávno, mně se to stalo dnes, na facebooku vyskočil obrázek hokejistů Vítkovic Poláka a Irgla. Věnovali nemocnici čističku vzduchu a kosmetiku určenou pro sestřičky. Prostě dar. Velký, malý, je to jedno. Podobně se chovají i různé firmy, na něž je více méně aktuálně zakleknuto a mnohdy generují jen zlomek příjmů. Nějaké kompenzace jsou tristní. Do nemocnic putují přístroje, jídlo a tak dále. Lidé zkrátka umí být solidární.

Slyšeli jste o daru jednoho z nejbohatších mužů v zemi?

Jasně, dar je dar a neměl bys e vynucovat ani vymáhat. Přesto je třeba říct, že vrchní krizový manažer se s žádným darem nepochlubil. Ani ho nenačapala média. A ta by si nic takového ujít rozhodně nenechala. Dar nevymyslel ani jako součást svého PR, což je divné. I tak by se to ale dalo alespoň trochu pochopit.

Parodie se vším všudy

Kde je ona lidskost, se kterou se premiér této země snažil na počátku před volbami razit, že tady v této zemi udělá pořádek? Aktuálně se skutečně v médiích prezentuje tak, že neustále maká. Vyfotografován je s vakcínou, ventilátorem, ochrannými pomůckami, různými taškami a podobně. Skutečně asi pracuje. Ale jak? To si každý musí udělat už obrázek sám. Nejen vedle zmíněných hokejistů, ale i jiných lidí majících srdce na dlani vypadá přinejmenším hodně smutně. Ale…stále má moc. (Nebo nemoc? Nebo málo?)

Andrej Babiš: Zdroj náhledové foto Úřad vlády ČR

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.