Zemanovy skleníkové pohovory: Gazdíka uchvátil svým přehledem

Zeman Gazdík

Prezident Miloš Zeman již zveřejnil jízdní řád, podle kterého k němu budou chodit jednotliví kandidáti na ministry. Právě prostřednictvím skleníkových a poté už možná klasických pohovorů bude zjišťovat, zdali mu tito lidé vyhovují, nebo nikoli. Alespoň to tak zatím vypadá. Pár výhrad už měl samozřejmě předem, aniž by s někým mluvil. Tedy mimo budoucího předsedy vlády Petra Fialy. Včera přišel na řadu zřejmě budoucí ministr školství Petr Gazdík (STAN).

Vize českého školství

Příliš závěrů ze schůzky obou politiků do médií neproniklo. Prezident se zajímal o distanční výuku. Otázkou zůstává, jakým způsobem ji Petr Gazdík prezentoval. Aktuálně to vypadá, že i přes extrémní incidenci bude všechno pokračovat bez problémů dál. Distanční výuka by minimálně poslední týden v prosinci své opodstatnění v tomto ohledu našla. Přesto se s největší pravděpodobností konat nebude. Možná by stálo za to, kdyby se prezident zeptal přímo lidí, již takto učili na základních nebo středních školách. Závěry by byly relevantnější.

Studovat by se neměly obory bez uplatnění

Přesně o tomto spolu oba pánové mluvili. Možná by stálo za to probrat hlavně učňovské obory. Na ty jde minimum lidí a na trhu postupně začínají chybět řemeslníci. Všichni prostě chtějí studovat. Najít dnes dobrého zedníka je skutečným uměním se vším všudy. Jinak také řešili otázku maturit. Ta se řeší už neskutečně dlouho a utopilo se v ní obří množství peněz. Co přitom bylo špatného na klasických maturitách bez zásahů státu?

Prezident si Gazdíka dobře nastudoval

Aby také ne. Až člověka udivuje, že byl tento politik překvapen, jak dobře jej prezident z hlediska jeho životopisu zná. Fakt, že učí na vysoké škole a byl radním Zlínského kraje, je ale všeobecně známý. Tak jako tak je otázkou, kam až české školství nový ministr dovede. Dokud ale budou ve školství vládnout rodiče, jednoduché to nebude. Zlí jazykové tvrdí, že když s potenciálním ministrem diskutuje deliriální alkoholik, moc ovoce to nepřinese. Nuž uvidíme.     

Zdroje info: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/kandidat-ministr-skolstvi-petr-gazdik-stan-prezident-milos-zeman-skolstvi_2112021315_voj
https://video.aktualne.cz/dvtv/zive-kandidat-na-ministra-skolstvi-gazdik-se-sesel-se-zemane/r~4605e0da535d11ec878fac1f6b220ee8/

Náhledové foto: Kancelář prezidenta republiky

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.