Test- covid

Zbytečné testování učitelů: Využito je minimálně

Koronavirová pandemie jede na plné obrátky. Rozvolnilo se a v podstatě všechno už je v nějakém módu otevřené. Někde fungují i vánoční trhy a spousta lidí přestává nějaká opatření řešit. Ostatně viz nedávná pražská demonstrace a podobně. Do toho jsou nabídnuty testy učitelům. Nelogicky, nekoncepčně. Důvodů by se mohlo najít hned několik. My se na ně podíváme podrobněji.

Žáci ne, učitelé ano

Kdo to tak skvěle vyhodnotil? Děti covid-19 nepřenášejí, ale učitelé ano? Neskutečný nesmysl. Učitel se tedy půjde otestovat, bude negativní a na druhý den se setká s dítětem, jež je pozitivní. Následně už je situace logická. Učitelů zůstává doma. jestli se otestoval, nebo nikoliv, je vcelku jedno. Ne, pozor, není. Stát za test zaplatil. Když už se měl někdo testovat, tak by to měli být všichni účastníci procesu. Je to moc drahé? Fajn, tak na testy neměl jít nikdo. Polovičaté řešení je tak trochu in. Ostatně podobně jako rotační výuka.

Na vlastní náklady?

Testování funguje přímo ve školách? Jen málokde! Učitel si prostě vezme auto, na vlastní náklady si zajede na odběrné místo a pak se může chlubit negativním testem. Proč by to dělal? Aby měl chvilku klid, že je negativní, přitom na něj budou prskat všichni v jeho pracovním okolí? Milionový nápad ministerstva. Ostatně jako mnoho dalších.

Učitelé se prostě netestují

Už i premiér, který se doposud netestoval, si postěžoval, že bylo otestováno zatím jen 1040 učitelů za 2 dny. Celkově jich je 200 000. Antigenní testy budou podle jeho slov nabídnuty všem občanům zdarma. No, toto slovo je v případě premiéra tragikomické. Někdo testy koupit musel, někoho něco stály, a to nemálo. Že by státu nějaké zbyly?   

Testovací sada na Covid-19: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *