Andrej Babiš

Zatněme zuby: Premiérův projev v diskuzích bodoval

Procházíte si internetové diskuze pod články? Pokud ano, jistě víte, že mohou mít různou podobu. Někdy je to skutečně katastrofa, jindy se dá hovořit o něčem, co nabízí zase poněkud jiný názor, než je ten redaktorův. Včerejší projev premiéra naší země Andreje Babiše byl bezesporu tím, který dokázal rozpoutat vcelku plamenné hovory. My zkusíme rozebrat některé jeho hlavní části. Mimo jiné se právě podíváme na názory diskutérů pod mnohými články, jež projev komentovaly.

Vím, jak to ve firmách chodí

O faktu, že premiér této země ví, jak to ve firemním prostředí chodí, není třeba nijak výrazně diskutovat. Počátky bývají tvrdé a nemusí být zrovna dvakrát férové. Je až na pováženou, že některé firmy potřebují tak masivní dotace, které nakonec třeba ni nezískají. Jen oněch 100 milionů na toastovou linku hovoří vcelku jasně. Zatnout zuby skutečně musíme. Někteří podnikatelé se z toho budou dostávat velmi pomalu a těžce. Jiní jednodušeji, o tom pan premiér také zřejmě ví.

Omluva za chyby

Byla upřímná? Možná ano, nicméně chyby konkrétně pojmenovány nebyly. Pamatujeme si na doby, kdy se spíše sbíraly politické body. Padla někde slova o předčasném uvolnění restrikcí, špatném trasování, nedostatečné kapacitě testování a nákupu drahých ochranných prostředků? Ani moc ne. Když už omluva přijde, mělo by být definováno, zač se vlastně konkrétní člověk přímo omlouvá. Mimochodem proplacení náhrad také mnohdy přichází z poměrně solidním zpožděním.

Sousedé jsou na tom podobně

Tento argument padl několikrát. Diskutéři stranící spíše vládě hovoří o tom, že jiné státy jsou na tom podobně. Mnohé země se aktuálně úplně uzavírají viz Slovensko. Do jaké míry opatření budou fungovat, posoudíme zřejmě v budoucnosti.

A zase ta StB

Jakási klasika veškerých diskuzí, jejichž součástí je Andrej Babiš. Kdyby někdo s tímto argumentem nevyrukoval, bylo by to přinejmenším podivné. Stále stejné nazlobené komentáře, jimž se bohužel nelze nic moc divit.

Do voleb to vydržíme

I takto komentovali mnozí uživatelé premiérův projev. Mají totiž pocit, že bude všechno jinak. A jak? To nikdo neví, musíme vydržet…

Adres Babiš: Zdroj náhledového obrázku commons.wikimedia.org

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

51 komentářů

 1. Jan Marek Odpovědět

  Novinařina povýšená na druhou. 🙂 Tak to tady ještě nebylo, komentovat a rozebírat diskuzní příspěvky na internetu. Tímto bych se fakt chtěl živit. Závidění hodná práce, jen co je pravda. 🙂

 2. Karel Odpovědět

  Alespoň, že Evropa se nám směje, že máme takové „schopné“ politiky. To ale potom bude probuzení ze sna, že? To bohužel většina nevidí, protože jim zatím státní kasa vyplácí ty podpory apod. Někteří nechtějí ani vidět, že stát připravuje lidi o práci, o to, co vybudovali svými naprosto nesmyslnými opatřeními, které mnohé státy vůbec nezavedly a jsou tam, kde blázni. Ti ostatní, co zatím mají, si asi myslí, že na ně nedojde, ale ano! Podívejte se po světě, když státy bankrotovaly a nebojte, soudruh Babiš už u toho nebude, tomu zbyde DOST, aby zemi opustil. Možná, ale že i na něj dojde, ale u nás ne, bude to muset být zase někde v Jihoafrické republice, v USA,… Z České republiky se stalo bohužel jedno velké BAHNO!

  1. Alena Odpovědět

   Pane Karle váš příspěvek je zmatený ,ale zřejmě si myslíte, ,že většina lidí jsou hlupáci a jen vy jste ten chytrý.

  2. Zuzana Odpovědět

   Pane Karel, po přečtení vašeho příspěvku je mi z vás velmi smutno. Vaše nepravdivé výplody a vaše naštvanost na naší zemi a vládu mě vedou jenom k otázce, co tu ještě děláte, když je vlastně všude lépe a mají lepší vlády.

  1. Lacko Odpovědět

   ANO vidět, že zeměpis je vaší „silnou stránkou“. Když něco tvrdím, tak se alepspoň podívám o čem púísšu a ne jako AB, který řekně něco smysluplného jenm když mu to někdo napíše. Průhonice nejsou Praha. Prokázal jste úrověn jeho obdivovatele. Navíc nikde v civilizovaném státě si lidi nezvolí do čela cizáka.

 3. Petr Odpovědět

  PR mu napsalo text a Bureš to dokázal přečíst a někdo si myslí, že to řekl vážně on. Takže kolikrát už zalhal letos?

 4. Zdeněk Odpovědět

  Každý komunista byl estébák. To měli ve stanovách KSČ. Soudruhem byl také Havel. Havla v 69 vyloučili z KSČ. Stal se oponentem který jezdil Mercedesem a nakupoval v Tuzexu. Hlavně Ruskou vodku a byl vekslákem. O tom se nesmí napsat. Kult osobnosti a pravda?

  1. Vladimír Vojcík Odpovědět

   …Zděnku,člověče nešťastná,zaslepená láska k někomu,ve vašem případě Babišovi by neměla zatemnit mozek.Máte v tom bordel.STBáci byli pečlivě vybírání lidé,v převážné většině nekomunisté,kteří z různých důvodů spolupráci podepsali.A do Havla se,pokud tu potřebu máte,trefujte trochu inteligentnějším způsobem.To,že měl Mercedese a nakupoval v Tuzexu bylo dáno tím,že jeho hry mu přinášeli valuty ze západní(demokratické) Evropy.A nikdo to nikdy a nikde natajil.Zasloužil se o to sám,na rozdíl od spousty komoušů,kteří také nakupovali v tuzexu a k bonům přišli podvodně,díky stranické příslušnosti.A s tím působením Havla v KSČ si udělejte taky pořádak.Jste dezinformátor a podobně jako Babiš a Zeman prolhaný.

   1. Jiří Odpovědět

    to, že se vybíralo do STB, není tak docela pravda. Téměř každý, kdo chtěl vycestovat na západ, jednotlivě, ne s nějakým divadlem a podobně, tak byl zaveden u STB taky. A znám případ, kdy rodiče utekli na západ, dítě zůstalo tady v dětské domově, tedy spíš v polepšovně, a když matka zemřela a aby ji pustili na pohřeb, tak musela podepsat taky. Tak, že ne každý tam šel dobrovolně.

  2. Tom Odpovědět

   To si pletete, každý estebák byl komunista, ale obráceně to neplatí. To, že byl Havel v KSČ se píše pouze na dezinformačních webech. V seriozním tisku jsem o tom nikdy nečetl. Zda kupoval v Tuzexu vodku nevím, ale určitě nebyl vekslák. Kult osobnosti samozřejmě frčí.

  3. Pepa Odpovědět

   Ty asi o tom moc nevíš, co? My pamatujeme a víme svý! Kde tyto blbosti bereš, nebo jsi za to placený???

 5. Milán Odpovědět

  Hezké by to bylo, kdyby to byla jeho slova názory. V rámci jeho PR mu to píše někdo jiný a on papouškuje pouze to, co chtějí lidé slyšet. Pouze přetvářka. Je to gauner a gaunerem bude na vždy. Nic na tom nezmění.

 6. Petras Odpovědět

  Každý kdo vidí jak stoupají čísla nakažených musí i vidět,že je opravdu potřeba se semknout a né se rozeštvávat mezi sebou.S covidem bojují všude ve světě,ale na vládu se zase nadává hlavně u nás.nedej bože aby v této době byla u moci ODS,to by byl teprve průšvih a buďme rádi za to,jak to je.Až se národ proočkuje,zase bude líp,ale žvanilové a kritici vlády tu budou stále,protože oni by všechno udělali přece líp !!!

  1. Zdenál Odpovědět

   Petrasi, se SARSem bojuje každá vláda na celém světě, ale ve všech zemích to naložili na hrb uznávaným odborníkům, kteří mají znalosti a morální kredit. Tam by to nějaký slovenský debil, který neumí ani podrbat berana na kulích nemohl dělat. Proto jsme tam ,kde jsme.

    1. Zdenál Odpovědět

     Mám proti tvému slovákovi jednu výhodu. Neučí se o mě ve škole, že jsem lhář, zloděj, udavač, karierní komunista a ekonomický migrant z východní země.

  1. Jiří Odpovědět

   Záleží na úhlu pohledu,čtu o co mám zájem,komentuji ,pokud mám chť a důvod sdělit svůj názor k článku to je vše.

 7. Miroslav Jaja Odpovědět

  Podvodní, který měl už dávno sedět. Doufám, že ta doba už se blíží. A projev….. lhal už tolikrát, že mu mohou věřit jen jeho voliči s IQ tykve.

 8. Miroslav Odpovědět

  Podvodník, který už měl dávno sedět, snad se už ta doba rychle blíží. A projev ……. lhal už tolikrát, že mu věří už jenom volící koblihy s IQ tykve.

 9. Jiří Odpovědět

  Nechápu jeden připravený vyjímečně nekonfliktní projev ,logicky jde o Novoroční ,mě nepřesvědčil! Proč ?Z úst soudruha Babiše nevěřím ničemu,vždyť ho sleduji od r. 13 dělám si komplexní názor na něho komunistu a STB áka ,ale chování argumentování ve sněmovně,lhaní nelze přehlédnout a uvěřit jednomu čtenému projevu,který mu sepsal jeho PR přítel Mára ! Pryč s ním neumí ani česky čerpač!

 10. Slávek Hebron Odpovědět

  Jste skvělý, pane premiere.Váš projev byl inteligentní , lidský a k lidem laskavý.Tleskám a podporuji Vás. Slávek

 11. Václav Odpovědět

  Před nějakými 14 měsíci jsem nebyl schopen odpovědět jednomu francouzskému studentovi, jak je možné, že část z daní, které platí jeho otec (skladník v továrně), končí prostřednictvím EU dotací v kapsách jakéhosi východního oligarchy. Hluboce jsem se styděl. A. Babiš není na postu předsedy vlády mé země člověkem, kterého bych si mohl vážit, natož, abych ho podporoval. A zdaleka to není jen kvůli těm dotacím…

 12. Roman2 Odpovědět

  Je zajímavé že nejvulgárněší jsou jako vždy největší „demokraté“, obhájci Havla, špinící Pana Premiéra,… Však uvidíme u voleb…

  1. Zdenál Odpovědět

   My jsme ti alespoň dali svobodu, možnost studovat, možnost cestovat, koupit si maso a o téměř dvacet let ti prodloužili život.

 13. Zdenál Odpovědět

  Stejně už to nedá nikdo dohromady. Státní kasa prázdná, VZP vytunelovaná, zdravotní péče v kolapsu, lesy nikde, voda a řeky otrávené, tisíce lidí zbytečně v plastových pytlích, kultura pryč a hromadné odchody z mládežnických sportů. To je bilance jednoho ukňouraného slovenského nedoučeného migranta, agenta. A sudetská “ inteligence “ ho bude držet u moci zuby nehty.

 14. Tom Odpovědět

  Proč Izrael zvládne očkovat 70 000 lidí denně a u nás se hovoří o tom že ČR začala očkovat a stihne 70 lidí za den ?
  koordinátor neočkování zase zaspal dobu ?

 15. Alena Odpovědět

  Zase se tady sešla verbež z opozice ,nadávat ,nadávat a pak natáhnout ruku státe dej, protože pan podnikatel nemá co do huby, jen co prachy dostane tak hurá na hory

  1. Václav Odpovědět

   Paní Aleno. A. Babiše nepodporuji, nevážím so ho a rozhodně si vyprošuji, abyste mě označovala za verbež. A ano, je tu jeden podnikatel, který asi nemá co do huby, když chamtivě a neoprávněně natahuje pracky po dotacích (toastová linka, ovocné sady, čapí pelech). Prosím, otevřete oči…

  2. Jan Valenta Odpovědět

   Pohroma je v tom lidé jako jste vy , se svým myšlením poškozujete tuto “ republiku „. Nebo se pletu Fízlokracie ,Demokratůra.

 16. jenicek54 Odpovědět

  bodovat může jen u vlezdoprdelistů, prospěchářů a stejných zlodějů. u slušného člověka ne

 17. Lwo Odpovědět

  A zase ta StB

  Sorry jako, ale jestliže minulá příslušnost k StB diskvalifikuje lidi z výkonu veškerých funkcí ve státní správě, proč je výkon jedné z nejvyšších funkcí ve státě z tohoto seznamu vyloučen? Když BERUFSVERBOT, tak důsledný… 🙁

 18. Zdeněk Odpovědět

  Je vidět, že stále máme v národu ty zločinecké potomky, co kdysi volili komunisty, kteří rozkradli bohužel nejvíc. Teď něco podobného volí chátra znovu a díváme se vpřed zase kolapsu země. Kde jsme byli v roce 1989 – úplní ubožáci, co když vyjeli, tak akorát žrali paštiky a váleli se někde v senících, kromě těch komunistických vandalů, kteří si možná dopřáli z nakradených peněz lepší podmínky. Vy všichni, co toto obhajujete, byste měli sedět s hlavním stbákem ve vězení, protože podporujete zase jen rozkrádání!
  To by byl teprve šťastný nový rok!

  1. Jan Valenta Odpovědět

   No samozřejmě právě komouši a jejích klazani zahájily velkou bolševickou privatizaci znám, jednoho dnes ,výměna za mladší ženu což je jasné má invalidní důchod , a jezdí na 350 kg těžkém motocyklu. Určitě tu privatizaci prováděl soustružník či kolchozník ten ani nevěděl že GB je z Francii propojena tunelem.

 19. Jožin Odpovědět

  Národ ovlivněný čtyřicetiletou komunistickou nadvládou nemá jiné kádry než komunisty a lid kterému svoji zvrácenu a nenávistnou ideologií zmrzačili charaktery.

  1. Jan Valenta Odpovědět

   Ona taková je realita. Někdy se osoba až divý co ta postbolševická tlupa spáchala na myšlení lidí po roce 1989. No Venco toto heslo nevyšlo Nebudeme jako ono. Ale budiž ti odpuštěno dělal si to kulisáka tak jsi v tom pokračoval.

 20. Vladimír Odpovědět

  Dotace? Kdo nežádá, nic nedostane. O dotaci může obecně požádat jakýkoliv subjekt. Je na příslušných orgánech státu, aby posoudily, zda je žádost podána správně a včas, a zda důvody a skutečnosti uvedené v žádosti jsou pravdivé. Pokud dotační proces proběhne s kladným výsledkem, dotace je přidělena. A že se někdo dodatečně probudí a začne tvrdit, že byl tento proces chybný?
  Agent STB? Nějak jsme pozapomněli, že za minulého režimu bylo všechno státu a tudíž stát se staral svými složkami, mimo jiné i STB, aby nedocházelo k rozkrádání majetku v tzv. socialistickém vlastnictví i k dalším hospodářským trestným činům, které už dnes v trestním zákoníku ani nenajdeme. Lidé, kteří byli pracovně vysláni zejména do tzv. kapitalistické ciziny a prováděli tam na účet státu hospodářskou činnost, byli tedy logicky zájmovými osobami zejména ekonomické kontrarozvědky. Tak to prostě bylo.
  Střet zájmů? Ještě nikdo, ani žádný audit, nepředložil důkaz, že by premiér rozhodoval v konkrétních případech ve prospěch firem ve svěřenském fondu namísto aby hájil zájmy státu. Faktickému střetu zájmů se vyhýbá právě neúčastí na takovém rozhodování. Kdo vlastně nastavil onen limit výše účasti ve firmě a proč? Institut střetu zájmů je nanejvýš pochybný a ve svém důsledku diskriminující a protiústavní. Podnikatel se nesmí účastnit na řízení státu? Existuje řada praktických právních mechanismů jak střet ohlídat.
  Vlastnictví médií? Občas zaznamenám přílohu vloženou v nějakém periodiku. Jinak nevím, že by noviny ze svěřenského fondu stranili vládě. Leckdo asi slyší trávu růst, já tedy ne. A co je úsměvné? Do fondu patří také televize Óčko. Ještě jsem neslyšel, že by to někdo premiérovi vyčítal. Proč taky, pouštějí tam jen nepolitické videoklipy. Ale televize to je, není-liž pravda?!

  1. Pain Odpovědět

   Jeden z te trosky rozumnych komentaru, bravo za ochotu nest riziko nadavek a urazek od lidi, kteri maji pred ocima jmeno Babis jako byk muletu…

  2. Václav Odpovědět

   Hezky napsáno, pane, skoro by to jeden zbaštil.
   Takže dotace: Z Agrofertu účelově vyvedené Čapí hnízdo požádalo o dotaci a poté, co ji obdrželo a po uplynutí zákonné lhůty, bylo obohacené dotací zase účelově vráceno do skupiny Agrofert. Podle mě zjevný podvod. Pokud si obhájci AB myslí, že nikoliv, nechť začnou rovněž žádat urychlenou obžalobu AB, aby soud rozhodl o jeho nevině, tím dojde definitivně k očitě AB a utnutí jeho kritiků. Nebo to radši nechcete?
   Agent StB: Pravda, tehdy byli mnozí „pézetkáři“ registrováni a donášeli na kolegy, přátele, členy rodiny. Tak to prostě bylo. Ale časy se změnily. Není nejmenší důvod, aby takový člověk slovensko rusínského původu, soudy uznaný konfident (donašeč) komunistické státní bezpečnosti byl předsedou vlády v naší zemi. Už jenom z morálních důvodů. Vám to ale si nevadí, že?
   Střet zájmů: Prosím, přečtěte si příslušný zákon, který řeší střet zájmů. A také zákon o svěřenských fondech, který je bůhvíproč nazýván „lex babiš“, ačkoliv tam o Babišovi není ani slovo, a byl přijímán nikoliv kvůli Babišovi (to jen on pyšně, ale lživě lidem vykládá). Vše je v obou zákonech jasně napsáno, tady na rozepisování, bohužel, není místo. Pakliže si oba zákony skutečně přečtete, pak jistě jako soudný a pravdu ctící člověk, už nebudete napříště psát, promiňte mi, hlouposti. A. Babiš na vládních jednáních nejspíš o vlastním byznysu přímo nehlasuje, není to totiž úplně nutné, to zvládnou jeho podřízení, kdyby ne, tak by to asi brzy od svého „zaměstnavatele“ rychle schytali. Už vidím, jak třeba na ministerstvu či ve státní firmě úředník upozorní, že s dotací či zakázkou pro Agrofert není něco v pořádku. Odvážil se toho před asi dvěma lety ředitel Státního zemědělského fondu. A jak dopadl? Dostal okamžitě padáka. Zkuste si dohledat, kdo opakovaně v posledních letech dostává veliké zakázky na dodávky potravin do Státních hmotných rezerv, kdo dostává nejvíc kšeftů na těžbu dřeva ve státních Lesích ČR, podívejte se kdo pravidelně dostává obří kšety na dodávky produktů pro státní Čepro atd.
   Uděláte to? Pokud ne, ušetřím Vám práci, jsou to společnosti z holdingu Agrofert.
   Vlastnictví médií. Tady je to dost jednoduché. Poté, co redakce MF DNES, Lidových novin a rádia Impulz staly majetkem Agrofertu, odešly z nich spousty novinářů. Ti, kteří zůstali, začali samozřejmě psát probabišovsky, co jiného mají dělat, když jsou jeho zaměstnanci, že? Dělají to kvůli tomu, aby neztratili práci a dostávali výplatu, nebo někteří i z hlubokého přesvědčení, jako třeba Agrofertem dosazený šéfredaktor Lidových novin. Čapek, Stránský, Poláček, Těsnohlídek, Bass a další velikáni české kultury se musí v hrobě obracet! Jestliže byla například MF DNES titulem, který měl tah na bránu, snažil se politiky hlídat, koukal jim pod prsty, tak dnes je ustrašeným titulem, který se bojí trvat na odpovědích, proč se například
   neskutečně táhne vyšetřování havárie na Bečvě. Tuším, že obdobná havárie se 40 km mrtvé vody byla v roce 2003 (?) na Labi. Vzorky byly tehdy odebrány v řádu hodin, během několika desítek hodin byly vyhodnoceny a zhruba za týden by znám konkrétní viník – dehtárenská společnost. A nikdo nevykládal, že jsou nějaké blíže nespecifikované problémy, že je vadný systém a podobné, kecy. Jako teď v případě Bečvy.
   Zajděte si do knihovny a půjčte si MF DNES a Lidovky „předabišovské“ a srovnejte je těmi dnešními. Rozdíl Vás do hlavy přímo udeří!
   Mějte se hezky a přeji Vám klidný nový rok.

  3. Zdenál Odpovědět

   Ten, který obhajuje gestapo nebo jejich následníky StB, musí mít opravdu zvrácené myšlení. Byla to banda neuvěřitelných, bezcitných surovců, kteří dokázali zabalit mladou holku do mokrých hadrů a hodinu ji tlouct gumovou hadicí. Sám mám rozmlácenou ledvinu a rozbité zuby. Jenom za špatné podívání se na uličního důvěrníka hrozila nakládačka v lese. Po nocích jsme opisovali Lidové noviny a to bylo na těžký kriminál. Všechny hrůzy světa a hromady mrtvol začínaly ať už za Hitlera nebo za bolševika aktivním udavačstvím. Je mě z tebe zle!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *