Zateplení vám ušetří až 45 % nákladů na energie

penize-uroky

Nynější ceny energií jsou na rekordních hodnotách a lidé nemohou uvěřit o kolik se liší jejich nové zálohy na platby od těch předchozích. Nabízíme vám nyní střednědobé řešení. Zateplením vašeho domu totiž můžete ušetřit téměř polovinu výdajů na energie. Na tuto problematiku se dnes společně podíváme zblízka. Pojďme tedy na to!

Zateplení bydlení jako investice

Zvyšující se ceny energií a nevyzpytatelná situace na energetickém trhu. To vše může být důvodem, proč se rozhodnout pro zateplení vašeho domova. Při správné realizaci totiž můžete ušetřit až 45 % z vašich stávajících nákladů na vytápění. Navíc můžete využít také dotace. Například dotační tituly z programu Nová zelená úsporám nabízí až 50% příspěvek na zateplení domu. Správná izolace bydlení zvyšuje tepelnou ochranu budovy. To má pozitivní dopad na spotřebu energií, vaši peněženku, ale i na vaše zdraví. Předcházíte totiž možnému výskytu plísní.

Snižte si náklady na energie a využijte dotace

Ušetřit opravdu můžete mnoha způsoby. Zaprvé – investice do zateplení domova je investice, kterou lze z hlediska návratnosti označit za výhodnou. Stejně jako 60 % lidí, kteří byli v červnu osloveni Sdružení, EPS ČR. Nejvíce lidé kvitují u zateplení domova právě snížení nákladů na vytápění. S realizací projektu, který může být finančně nákladný vám pak mohou pomoci dotační programy. Například již zmíněná Nová zelená úsporám. Do roku 2030 bude v tomto programu rozdáno 39 miliard korun, a to jak z financí národních, tak evropských.

Záleží na kvalitě realizace i materiálu

Na výsledných úsporách po zateplení budovy se však nejvíce podepíšou dvě věci. Kvalita realizace zateplení a kvalita materiálů, který byl použit. Pokud se bavíme o výběru materiálu, existuje tde přímá úměra mezi kvalitou a ušetřenými financemi. Stejně tak to funguje u dotací v rámci Nové zelené úsporám. Čím kvalitnější materiál, tím více prostředků na podporu z dotací.

Zdroj: https://www.protext.cz/zprava.php?id=37950
Náhledové foto – Pixabay

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.