Zářez ve třetí lize: Za fotbalovou vraždou byly podle mnohých zřejmě peníze

Penalta

Fotbal je krásný sport, ale bez rozhodčích by byl moc férový, a tudíž nudný. I takto je možné parafrázovat film Vyšehrad. Bohužel v tuzemském fotbalu se tak nějak nedaří vymýtit maximálně sporné momenty. Poslední fotbalová vražda se stala ve třetí lize při utkání B-týmu Českých Budějovic na Admiře. Pískala se penalta, která s největší pravděpodobností vůbec nebyla.

Všichni se divili

Běžela desátá minuta nastavení prvního poločasu a stav byl 1:0 pro domácí. Hráč Admiry šel dopředu v šestnáctce soupeře a domácí hráč mu míč čistě vypíchl. Hru náhle přerušil hvizd sudího Patáka a všichni se začali divit, co se stalo. Sudí ukázal na puntík a bylo jasné, že se bude kopat penalta. S pokutovým kopem ovšem nepočítal nikdo a pochopitelně se to nelíbilo ani domácím. Míč si postavil domácí Miroslav Horák a gólmanovi hostí nedal šanci. Rezerva Budějovic nakonec prohrála 1:2.

Uživatelé sociálních sítí mají jasno

Stejně tak i diskutující lidé pod články, které informují o této pro český fotbal alarmující situaci. Údajně měl jít dokonce kopat penaltu sám postižený hráč a řekl sudímu, že ji schválně nepromění. Ten mu měl pohrozit červenou kartou. Tak nakonec přišel druhý zmíněný hráč a pokutový kop proměnil. Uživatelé sociálních sítí se domnívají, že bylo někým vsazeno na poločasovou výhru domácích nebo na to, že padne gól. Mnozí přímo obviňují sudího Patáka. Otázku zůstává, zdali opět nemá někde chapadla nějaká chobotnice. Často padalo i jméno Romana Berbra. Jeho stín se nejspíše nad tuzemským fotbalem snáší dál.

Rozhořčený šéf fotbalové asociace

Šéf fotbalové asociace České republiky Petr Fousek zřejmě něco neuhlídal a v tuzemském fotbalu už opět něco nevoní. Petr Fousek vyzval komisi rozhodčích, aby k tomuto případu zaujala nekompromisní závěry. Jak budou ale nekompromisní? Sudí Paták si už nezapíská? Pokud ano, mohl si vydělat na sklonku kariéry tolik, že mu to nemusí vadit. Body se už nikomu nevrátí, ač se Admira za chování sudího Budějovicím přímo omlouvala. No, uvidíme, pořádek by se v našem fotbalovém rybníčku měl dělat mnohem razantněji.

Náhledové foto: Pixabay