Bankovní konto

Založení bankovního účtu v kostce

Bankovní konto je dnes již jakousi samozřejmostí a troufneme si tvrdit, že jej má skoro každý člověk. Není se čemu divit, jen velmi složitě byste se bez něj obešli v zaměstnání, kdy vám zaměstnavatel musí nějakým způsobem předat finanční prostředky v rámci vašeho platu. To samé platí i v obchodě. Potřebujete-li platit, nemusíte mít u sebe hotovost, ale postačí zaplatit kartou, která je k bankovnímu účtu vázána. Zapomenout nelze ani na nejrůznější smlouvy, které jsou také existencí vlastního účtu účastníků podmíněny.

Cesta k založení osobního bankovního účtu

Mohlo by se zdát, že založení bankovního účtu může mít svá úskalí. Moc jich ovšem není, takže není třeba mít strach. Na počátku se ale budete muset rozhodnout, jaký typ účtu si zvolíte a bude se pro vás co nejvíce hodit. Banky jsou dnes schopné nabídnout celou řadu bankovních kont a člověk se v nich nemusí vyznat. K běžným účtům nabízejí také nejrůznější služby typu internetbankingu a podobně. Zapomenout nelze ani na poplatky spojené s využíváním běžného účtu.

Běžné nebo spořicí účty

Předem byste si měli rozmyslet, jestli nový účet potřebujete pro běžné finanční transakce, anebo pro spoření či podnikání. U všech se klasicky liší především úročení, řešení plateb do a ze zahraničí a také některé další drobné detaily. Jestliže potřebujete pouze někam ukládat peníze z výplaty a následně je utrácet, pak vám bohatě postačí klasické bankovní konto, které vám tyto základní bankovní transakce umožní v co nejekonomičtějším provedení.

Co je k založení účtu třeba?

K založení běžného bankovního konta je zapotřebí několik důležitých záležitostí. Uvádíme je postupně v následujících odrážkách.

–          dva doklady totožnosti ( OP nebo ŘP)

–          potvrzení o studiu u stedentů

–          výpis z živnostenského rejstříku u podnikatelů

–          dosažení příslušné věkové hranice

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *