Žaloba Nirvany: Trapné parazitování na úspěchu jiných

Nevermind

Kdo by si nepamatoval na doslova kultovní album skupiny Nirvana? Slavné písně miloval snad každý z několika generací mladých lidí. Come as You Are, Smells Like Teen Spirit a mnohé další písničky kolují rádiovými stanicemi ještě dnes a pouštějí se na mnohých akcích. Nirvana si vydělala neskutečné peníze a její sláva v dané době, v devadesátých letech, takřka neznala hranic. Slavnou se stala i fotka na přebalu alba s nahým nemluvnětem Spencerem Eldenem. Ten už dospěl, tedy alespoň fyzicky, a podal na skupinu a další lidi žalobu.

Fotka na obalu jednoho z nejslavnějších alb rockové historie

Na kterou by měl být Spencer Elden patřičně hrdý. Opak je ale pravdou. Jeho ubohé chování vyústilo v žalobu proti celkem 17 lidem včetně členů bývalé skupiny Nirvana. Kurt Cobain se dnes musí obracet v hrobě a s nadsázkou řečeno být tak trochu rád, že si to vše nechal projít hlavou.

Zhýralost, nikoli sexuální vykořisťování

Ostatně přesně takto sám dnes třicetiletý mladík celou věc nazval. Zároveň také uvedl, že před ani po fotografování nepodepsali jeho rodiče žádnou smlouvu. Jen připomínáme, že snímky byly pořízeny v akvaparku Pasaděně v roce 1990. Genitálie nemluvněte měly být překryté samolepkou. Nestalo se.

Kam až jsme to došli

Dnes už může žalovat skutečně kdokoli kohokoli. I rozmazlený fracek slavnou kapelu. Žalovat by tak mohl maximálně své rodiče, které k něčemu takovému svolili. Prostě holt frajer potřebuje peníze. V roce 2016 řekl časopisu Times, že jezdí jen Hondou Civic. Možná by pán měl zkusit třeba pracovat, nebo něco dokázat a být za to placen. Nyní chce 150 000 dolarů od každého ze 17 žalovaných. případně částku stanovenou soudem. Snad je svět ještě v pořádku a pán odejde od soudu s nepořízenou a nezbytností nahradit soudní výlohy. Potřeboval by ovšem spíše 25 ran holí.

Zdroje info:

https://www.thedailybeast.com/spencer-elden-decides-to-sue-nirvana-for-child-pornography
https://www.idnes.cz/kultura/hudba/nirvana-nevermind-zaloba-spencer-elden-dite-zneuziti.A210825_101531_hudba_jgo

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.