Zahájení stavby tramvajové trati na Václavském náměstí zná své datum

václavské náměstí

Na nejznámější pražské náměstí vyjedou opět cinkat tramvaje. Jejich provoz by mohl být zahájen již za tři roky a Václavské náměstí už nebude v horní části takové, jak jsme ho znali doteď. Ruch na náměstí začne koncem června, začnou se tu stavět nové tramvajové koleje. Nové náměstí bude opět v pohybu, lidé se do svého cíle dostanou zase o něco dříve.

Konec června jako Den D

Výstavba tramvajové tratě bude zahájena již 29. června v horní části Václavského náměstí. Omezen díky tomu bude i tramvajový provoz v úseku ulice Jindřišská a Vodičkova. Tramvaje tudy nebudou jezdit přes letní prázdniny až do konce září, tedy do 30. dne prvního podzimního měsíce.

tramvaj

Foto: Pixabay

Výstavba horní části Václaváku má vyjít na 1,24 miliardy korun. Václavské náměstí, které je 682 metrů dlouhé a zhruba 60 metrů široké, bude nyní upraveno od prostředka náměstí směrem k Národnímu muzeu. Přesný harmonogram prací se však může ještě lehce změnit. Vybudovat se mají především koleje, které mají vést od muzea do Vinohradské a Škrétovy ulice.

Nejen tramvaje

Kromě zbudovaných tramvajových kolejí by mělo dojít i k opravě stropu ve stanicích metra Muzeum i Můstek. Stropní desky na stanicích metra C a A budou opět jako nové. Máme se zkrátka na co těšit. Stejně tak bude pod Václavským náměstím zbudována podzemní retenční nádrž na vodu.

Zdroje informací: https://www.e15.cz/domaci/stavba-koleji-na-vaclavskem-namesti-zacne-v-cervnu-tramvaje-vyjedou-za-tri-roky-1415043

https://www.tyden.cz/rubriky/byznys/stavba-nove-tramvajove-trati-na-prazskem-vaclavskem-namesti-zacne-29-cervna_565477.html

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.