Z Česka zmizí značka ElectroWorld. Co bude s prodejnami?

ElectroWorld

Maloobchodní trh s elektronikou a domácími spotřebiči čeká velká změna. Přibyde obchodů, jenž ponesou jméno Datart nebo Nay. Obchody se značkou ElectroWorld zmizí prozatím z trhu, a to jak českého, tak i slovenského.

ElectroWorld odchází

Na velké obchody s elektronikou nesoucí značku ElectroWorld jsou čeští zákazníci zvyklí z velkých obchodních center ve většině velkých měst. To samé platí i o obchodech Datart. Se dvěma kohouty na jedno smetišti je ale konec. Změny v majetkově struktuře totiž přinesou konec ElectroWorldu v Čechách a na Slovensku.

Kdo s kým?

Obchodní skupina HP Tronic, do níž patří i Datart se totiž spojí se slovenskou skupinou Nay, která je zase majitelem ElectroWorldu. V Čechách se následně všechny obchody ElectroWorld přejmenují na Datarty, na Slovensku zase ponesou jméno Nay. Takto velkou fúzi musí samozřejmě povolit antimonopolní úřady v obou zemích. V Čechách již povolovací proces proběhl, na Slovensku se čeká na její výsledek.

Datart

Foto: archiv Datart, Public domain, via Wikimedia Commons

Vzhledem k tomu, že v Česku existují desítky velkých prodejen ElectroWorld, rebranding nebude otázkou jednoho dne, ale určitý čas zabere. Datart počítá s náklady v řádu několika desítek milionů korun. V současné době je v Česku 117 jeho obchodů, ke kterým nyní přibyde 40 nových.

Zdroje informací: https://www.mediaguru.cz/clanky/2024/04/electro-world-ceka-rebranding-zmeni-se-na-datart/

https://www.mediaguru.cz/clanky/2024/04/electro-world-ceka-rebranding-zmeni-se-na-datart/

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.