Učitelka

WHO radí Evropě nechat školy otevřené

Evropská sekce Světové zdravotnické organizace (WHO) vydala doporučení, podle kterého by mělo být zavírání škol v Evropě tou nejkrajnější možností. Sáhnout by k ní měly státy teprve jako k poslední instanci, kdy vyčerpají všechny ostatní možnosti. Z doporučení plyne, že školy by ani v případě šířící se epidemie neměly státy zavírat. Namísto toho mají volit jiné způsoby boje s koronavirem.

Školy pod ochranou

V Evropě se v posledních týdnech zvyšuje počet nově nakažených a opět se začíná mluvit o nutnosti zavedené restriktivních opatření. Česká republika není v tomto ohledu koneckonců žádnou výjimkou a i u nás se křivka nových případů i hospitalizovaných velmi povážlivě zvedá.

Světová zdravotnická organizace nicméně jasně deklaruje, že školy by tentokrát měly politici nechat na pokoji. Preventivní opatření přímo by ve školách samozřejmě platit měla, jde ale o zamezení zavírání škol a dalšího výpadku v jejich vzdělávání.

Učitel

Foto: Pixabay

Celospolečenská prevence

Ve školách by měla samozřejmě fungovat preventivní opatření typu nošení roušek, mytí rukou, dodržování rozestupů, nemíchání jednotlivých tříd apod. Současně je také v doporučení zmíněn význam snahy o prevenci v rámci celé společnosti. Ta svým chováním jako celek vytváří podmínky pro fungování škol a prezenční výuky především.

Zmíněno je též očkování, které je v současnosti pro děti ve věku 12-17 let doporučeno. Postoj k očkování pro mladší ročníky zaujme WHO ve chvíli, kdy budou k dispozici výsledky příslušných klinických testů pro mladší věkovou kategorii.

Souhlas Anticovid týmu

S doporučením Světové zdravotnické organizace souhlasí i anticovid tým, který je poradním orgánem nově vznikající vládní koalice. Ta závazek udělat vše pro to, aby se již školy nezavíraly, deklarovala již před volbami. Doufejme tedy, že jí tento přístup vydrží a nenarazí na koronavirovou realitu.

Zdroj informací: https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/skoly-v-evrope-by-podle-who-mely-i-pres-covid-zustat-otevrene-40376380

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *