Vyrostla přímá konkurence Twitteru, dokáže uspět?

Twitter

Od doby, kdy americký miliardář a majitel společností Tesla a SpaceX Elon Musk koupil sociální síť Twitter, množí se ze strany jejich uživatelů kritika na změny, které ve fungování sítě zavádí. Týká se to i poslední oznámené změny, která instaluje omezení počtu zobrazených příspěvků denně. Obecně se Elon Musk netají tím, že prosazuje model, ve kterém uživatelé za sociální sítě platí. Zatím však nenastal žádný masový odliv uživatelů, byť těsně po převzetí Twitteru Muskem prudce vzrostl počet registrací nových uživatelů do jediné podobné sociální sítě Mastodon. Nyní však do ringu vstupuje další velký hráč, majitel společnosti Meta a sociální sítě Facebook Mark Zuckerberg.

Threads přichází

Ve čtvrtek 6. července začala fungovat nová sociální síť společnosti Meta s názvem Threads, v překladu Vlákna. Společnost Meta jí prezentuje jako „konverzační aplikaci založenou na textu“, jinými slovy má jít o přímou konkurenci Muskova Twitteru. Nová sociální síť má být zcela bezplatná, nemá obsahovat žádné limity pro zobrazování příspěvků a má být uživatelsky propojená s populárním Instagramem.

Již první screenshoty jasně ukázaly, že Threads budou uživatelsky prakticky totožné s Twitterem. Podle analytiků nemají svůj úspěch zaručený, na druhou stranu se však jedná o jednoznačně největšího dosavadního vyzyvatele Twitteru.

Facebook

Foto: Pixabay

Musk versus Zuckerberg

Souboj Twitteru s novými Threads není jediným, který mezi sebou Elon Musk a Mark Zuckerberg povedou. Během června se totiž objevila informace, že se oba miliardáři hodlají utkat v ringu v zápase typu MMA. Zatímco bojová umění budou pouhou show, souboj sociálních sítí může proměnit způsob jakým vnímáme a konzumujeme informace.

Zdroje informací: https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/meta-socialni-sit-twitter-musk.A230704_060011_eko-zahranicni_akp

https://www.businessinsider.com/elon-musk-slams-meta-threads-app-data-collection-2023-7

Náhledové foto: Pixabay 

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.