Výpočet úroků z hypotéky: Stále klesají

Úroky hypotéky

Hypotéka patří mezi nejoblíbenější a nejčastěji využívané finanční produkty. Není se čemu divit, jelikož prakticky všichni lidé chtějí bydlet v novém anebo rekonstruovaném interiéru. Momentálně se hypotéky pohybují v těch nejvýhodnějších relacích za posledních několik let. Když si vezmeme minulý rok, pak v prosinci činila úroková sazba 2, 09 %. Toto číslo již samo o sobě bylo vynikající, nicméně postupem času šla ještě níže. Na čísla se ale budeme soustředit i v dalším odstavci. Jak to tedy s hypotékami ve skutečnosti je?

Objem poskytnutých úvěrů stoupl

Když se podíváme na počet uzavřených hypotečních úvěrů v prosinci loňského roku, tak ten v měsíčním intervalu stoupl vyjádřeno finančními prostředky na více než 18 miliard korun. Jasně o tom hovoří Fincentrum Hypoindex. Zájem o hypotéky je tedy mnohem vyšší, než tomu bylo v minulosti. Letos tento trend opět pokračuje a hypotéky jsou neustále dolů. Vše by se ale mělo v blízké budoucnosti zastavit.

Skvělá dostupnost bydlení

Díky skoku hypotečních sazeb dochází také logicky k mnohem větší dostupnosti hypoték na trhu. Není problém získat tak zcela optimální výhodný úvěr na bydlení podle vašich představ. Mnozí lidé vidí velmi výhodné podmínky, a tak logicky po hypotéce jdou. Dokonce si berou i vyšší hypotéky, protože se nebojí nákupu velkého domu nebo bytového komplexu.

Developeři se snaží

Díky levným hypotékám odstartovaly i mnohé developerské projekty, které by v minulosti byly u ledu a v podstatě by se ani nezačalo s výstavbou nových realit. Když se podíváme pouze na Prahu, zjistíme, že prodaných nemovitostí, a to konkrétně bytů, bylo více než 7 000. Celé číslo by mělo letos ještě vzrůst. Většina lidí se totiž právě teď v obavě z toho, že budou hypotéky stoupat, snaží spíše sehnat co nejdříve nový byt anebo rodinný dům.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.