Mince

Vyplatí se investice do zlata a stříbra. Jaké může mít podoby?

Hodláte investovat? Pak je třeba si přesně rozmyslet, jakou komoditu zvolíte. Alternativ je poměrně hodně. K dispozici jsou klasicky drahé kovy, nicméně velmi oblíbené jsou podílové fondy, pozemky a samozřejmě také virtuální měny. My se v následujících řádcích zaměříme na jakousi klasiku, kterou představuje zlato a stříbro. Tyto drahé kovy se stále vyplatí, což si investoři uvědomují již několik století. Proč tomu tak je? V jakých podobách a u koho lze zlato i stříbro sehnat? Čtěte dál, na všechny otázky odpovíme a přidáme i další zajímavosti navíc.

Jaké jsou hlavní důvody pro investování do drahých kovů

Existuje jich hned několik. Začneme bezpečností investování. Zlato si drží stále svou hodnotu. Mění se minimálně. Jestliže potřebujete dlouhodobě zhodnotit své finanční prostředky, pak se jedná o ideální volbu. Počítáte-li ale s vysokými zisky, jste na špatné adrese. Zlato je ideální pro dlouhodobé investování. Velkou výhodou je i fakt, že investiční zlato přímo vlastníte. Je prakticky úplně jedno, jestli si pořídíte zlaté slitky, mince, cihly, případně jakoukoli jinou podobu tohoto drahého kovu.

Vsaďte na specializovanou společnost

Nákup zlata není jednoduchou záležitostí. Alespoň v případě, kdy nevíte, u jaké společnosti tento drahý kov pořídit. Naším tipem je AuPortal s.r.o. Právě tato firma spolupracuje s nejznámějšími světovými výrobci a dodavateli drahých kovů. Vybrat si u ní můžete zlaté i stříbrné slitky v různých gramážích, cihly a samozřejmě i nejrůznější mince a medaile.

Co třeba minci k 15. výročí somálských slonů?

Výbornou volbu představuje nákup stříbrné mince vyražené speciálně k 15. výročí somálských slonů. Vybírat si lze variantu 1 oz, jíž bylo vyraženo pouhých 15 000 kusů na světě. K dispozici je i limitovaná edice mincí o hmotnosti 1 kg. Těch vzniklo jenom 500 kusů.

Mince se somálskými slony

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *