Výpadek WhatsAppu: Kdy se vyřeší a kdo za něj může? Zpráv je minimum

whatsapp

Najít mezi lidmi někoho, kdo nepoužívá WhatsApp, je poměrně složitou záležitostí. Tato oblíbená chatovací aplikace je nainstalována v drtivé většině mobilních telefonů. Důvody jsou jasné. Je jednoduchá a maximálně přehledná. Komunikovat můžete bez problémů jak s druhou stranou, tak i v rámci skupin. Od dnešního rána zaznamenáváme velký výpadek WhatsAppu. Jakých částí světa se týká a kdo za ním může stát?

Opravdu globální pád oblíbené aplikace

Je to tak, společnost Meta Platforms, mimo jiné také vlastník Facebooku, si je této situace vědoma. Server Downdetector hlásí, že výpadky jsou zaznamenány jak v Evropě, tak i v USA nebo v Asii. Začalo k nim docházet zhruba před devátou hodinou ranní.

Jak výpadek vypadá?

Do aplikace jako takové se bez problémů dostanete. Nicméně v momentu, kdy si budete chtít s někým psát, začne neustálé a nekonečné připojování. Prostě nemáte šanci. Takže veškerá komunikace není možná.

Co stojí za příčinou potíží?

Oficiální vyjádření zmiňované společnosti a provozovatele aplikace neexistuje. Stejně tak ani nevíme, kdy bude WhatsApp znovu funkční.

V internetových diskuzích mají jasno

Aby také ne, vždyť chytrolínů je u nás spousta. Někteří jsou spokojeni s tím, že žádné sociální sítě nemají a vůbec jim to nevadí. Píšou často o tom, že alespoň lidé nebudou posílat blbosti a budou dělat něco užitečného. Jiní se naopak durdí, že je WhatsApp jejich pracovní nástroj. To pochopitelně být může. Někdo to dokonce vidí jako začátek konečného blackoutu. Lidé by podle diskutérů měli vystřízlivět z digitální závislosti. Mnozí lidé také vidí jako viníka Putina. Nebo že by Lenin? Tak jako tak si na vyřešení situace budeme muset počkat. Důvody se ve finále také objasní.

Zdroje info:

https://www.walesonline.co.uk/news/uk-news/whatsapp-down-updates-messaging-service-25347248

https://www.marca.com/en/technology/2022/10/25/6357931d22601d58178b459b.html

https://www.novinky.cz/clanek/internet-a-pc-whatsapp-postihnul-globalni-vypadek-40412622

Náhledové foto: Pixabay   

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.