Kolik je na světě chytrých telefonů?

iphone

Svět bez mobilních telefonů umožňujících kontakt s dalšími lidmi i přístup k informacím všeho druhu si už ani neumíme představit. Přesto ale jsou na světě lidé, kteří mobilní telefon ani nevlastní. Ponechme nyní stranou lidi u nás na Západě, kteří se jeho vlastnictví vzdávají dobrovolně a z přesvědčení, a zaměřme se spíše na ty části světa, kde lidé nemají možnost mobilní telefon získat nebo provozovat.

Lidé a telefony

V tuto chvíli je na světě asi 7,29 miliardy mobilních telefonů. To znamená, že devadesát procent obyvatel naší planety by mělo mít mobilní telefon. Skutečnost je ale trochu jiná, neboť řada lidí má více mobilních telefonů. V tomto případě ale přesné číslo není tím nejdůležitějším.

Podíváme-li se na to z pohledu výrobců mobilních telefonů, zjistíme, že zkrátka existuje velké množství dalších lidí, kterým lze mobilní telefon prodat. Tím spíše, že pouze 83 procent všech mobilních telefonů na světě je tzv. chytrých. Realita není ale takto jednoduchá.

telefon

Foto: Pixabay

Limity pro mobilní telefony

Lidé, kteří v současné době nemají mobilní telefon nejsou v naprosté většině případů zatvrzelými odpůrci moderních technologií nýbrž žijí v oblastech, kde není k dispozici elektrická energie případně jejich ekonomická situace pořízení chytrého telefonu zkrátka neumožňuje.

V tuto chvíli je zřejmé, že počet mobilních zařízení se bude na světě dále zvyšovat, především to bude potom platit pro smartphony. V korelaci s tím bude v roce 2025 podle odhadů až 75 procent veškerého internetového provozu realizováno přes mobilní zařízení.

Výrazné zvýšení celkového procenta lidí vlastnících chytrý telefon lze očekávat teprve se zlepšováním životní úrovně lidí v těch nejchudších částech světa.

Zdroje informací: https://mobilmania.zive.cz/clanky/mobilni-telefon-neni-ani-v-roce-2022-samozrejmosti-kazdy-desaty-clovek-na-planete-se-musi-obejit-bez-nej/sc-3-a-1356312/default.aspx

 https://ocemsemluvi.cz/kolik-mobilnich-telefonu-se-na-svete-kazdy-rok-proda/

 Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.