Vybíráme úvěr na auto

Našetřit na nové auto je v dnešní době skoro pro každého z nás zcela nemožné. Pokud potřebujete koupit nový či ojetý vůz, je jednou z možností vzít si úvěr na auto. Jaký je ale nejvýhodnější spotřebitelský úvěr? Přečtěte si, na co si dát pozor při výběru úvěru. Dozvíte se také, zda je možné získat úvěr na auto bez registru.

Úvěr na auto

Bankovní i nebankovní společnosti vám nabízí celou řadu úvěrů a půjček. Často si lidé berou hypoteční úvěry, překlenovací úvěry nebo také úvěry podnikatelské. Úvěr na auto je úvěrem účelovým, můžete za něj koupit jak auto nové, tak i ojeté. Tyto účelové úvěry bývají zpravidla výhodnější než bezúčelové. Na rozdíl od leasingu, kde musíte zaplatit složení akontace, se auto stane ihned vaším osobním vlastnictvím. Jaký je nejlepší a nejlevnější úvěr? To zjistíte velice snadno srovnáním úvěrů na internetu.

Nejlevnější úvěr na auto

Důležité je najít si čas a opravdu poctivě porovnat všechny informace, které vám poskytovatelé půjčky na auto předkládají. Jinak se vám může stát, že váš výhodný úvěr nebude zase tak výhodný, jak je prezentován. Všímejte si hlavně skrytých poplatků, které jsou většinou uvedeny ve smlouvě, protože jinak můžete být nemile překvapeni, o kolik se vám měsíční splátka navýší. Nejlepší je využít kalkulačku na úvěr na auto, kde zjistíte, kolik budete muset měsíčně splácet. Zadáte částku, kterou potřebujete půjčit, a dobu splácení. Kalkulačka vám vypočte přesnou měsíční splátku. Tak velmi rychle a jednoduše zjistíte, který úvěr na auto je tím nejvýhodnějším.

Úvěr na auto bez registru

Jste-li zapsáni v registru dlužníků, na úvěr na auto od bank ani nepomýšlejte, protože banky si registry kontrolují. Možností je pro vás půjčit si na auto od nebankovní společnosti, ale i tyto v některých případech do registru nahlíží. Musíte si najít takové, které vám půjčku na auto poskytnou. Nejlepší je oslovit soukromé investory, kteří vám půjčí i bez nahlížení do registru. Počítejte však s velmi vysokým úrokem, a navíc i riziko je v tomto případě velké. Většinou budou po vás vyžadovat zástavu nemovitosti.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.